Levanduľové madlenky...

Pridal/a anjeli

vôňu levandule zbožňujem Srdcea keď je príležitosť, rada levanduľu využijem aj v kuchyni...

Levanduľové madlenky... - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
8 minút
Celkový čas
23 minút

Ingrediencie

100gramovhladkej múky
100gramovmasla
50gramovlevanduľového medu
50gramovkrupicového cukru
1⁄2čajová lyžičkanastrúhanej citrónovej kôry
3kusyvajec
 trochamasla na vymazanie formičiek

Inštrukcie

Rúru si predhrejeme na 190°C, formičky vymastíme maslom. Maslo /100g/ si rozpustíme a necháme vychladnúť.Vajcia vyšľaháme s medom /recept na jeho prípravu pridávam tiež nižšieMrkám/,cukrom a kôrou do hustej bledej peny. Potom zľahka metličkou vmiešame múku a nakoniec rozpustené maslo. Cesto musí zostať našľahané. Cesto ponalievame do formičiek a pečieme na 190 °C asi 8 minút. Ešte horúce madlenky vyklopíme na mriežku, aby vychladli a nezvlhli. Potom si ich pocukrujeme. Úžasne chutia čerstvé s teplým čajom.

Poznámky

Na levanduľový med potrebujeme 1-2 hrste levanduľových kvetov, ktoré opláchneme a dáme do 750 ml vody. Pridáme 3 citróny /najlepšie BIO alebo riadne vydrhnuté/ nakrájané na kolieska, 3 paličky celej škorice, privedieme do varu a povaríme 20 minút. Potom necháme 24 hodín lúhovať a precedíme. Do vzniknutej tekutiny nasypeme 1,5-2 kg cukru a na miernom ohni za stáleho miešania varíme - necháme odparovať vodu až do hustoty medu. Horúcu masu nalejeme do vyumývaných  pohárikov a zatvoríme. Otočíme hore dnom a necháme vychladnúť.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok