Linecké snehové venčeky

Popis

Venčeky mi pripomínajú detstvo a teraz som sa k nim po dlhšej dobe znovu vrátila.

Linecké snehové venčeky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojinternet a moje recepty
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

300gramovhladká múka špeciál
200gramovpalmarín
100gramovprášk. cukor
1kusprášok do pečiva
1kusvanilkový cukor
 trochacitrónová kôra
1kusvajce
4kusybielky
360gramovkryštálový jemný cukor
200gramovríbezľový džem
1polievková lyžicavoda
 trocharumová aróma

Inštrukcie

Cesto: múku, prášok do pečiva, práškový cukor,vanilkový cukor, vajíčko, citrónovú kôru a zmäknutý palmarín vymiesime na hladké cesto. Zabalíme ho do fólie a uložíme do chladu na 30 minút. Potom ho vyberieme. Rozvaľkáme na hrúbku 3 mm, povykrajujeme kolieska a upečieme vo vyhriatej rúre.

Sneh: do kastrólika si dáme variť 240 g kryštálového cukru, ktorý zalejeme 100-12O ml vody, iba toľko, aby bol zaliaty cukor. Sirup uvaríme bez miešania, ale neskaramelizujeme. Keď začne vrieť, znížime teplotu na minimum. Bielky vyšľaháme so štipkou soli na penu, pridáme zvyšný cukor 12O g a šľaháme ďalej na hustú penu. Uvarený sirup za stáleho šľahania pomaly lievame do vyšľahaných bielkov a spolu šľaháme ešte 3-5 minút. Cukor, ktorý zostal nerozpustený v kastróliku už nepridávame, aby nám neupchal vrecko.

Hotový sneh pomocou cukrárenského vrecka ozdobne nanesieme dookola na kolieska a sušíme pri teplote 50 stupňov asi 45 minút. /podľa svojej rúry/ Ríbezľový lekvár a vodu zohrejeme, pridáme rumovú arómu, necháme vychladnúť a pomocou cukrárenského vrecka naplníme usušené košíčky.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok