Cappellacci s tekvicou...♠

Popis

A ešte jeden receptík z talianskej kuchárky a tento je navyše tak správne jesenný... a aj veľmi jednoduchý.

Cappellacci s tekvicou...♠ - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
5 minút
Celkový čas
1 hod, 5 minút

Ingrediencie

400gramovhladkej múky /cesto/
4kusyvajec /cesto/
1kustekvice na pečenie
1kusvajce
3polievkové lyžicestrúhaného parmezánu
strúhanka
strúhaný muškátový oriešok
soľ
100gramovmasla
šalvia
strúhaný parmezán

Inštrukcie

Tekvicu umyjeme a nakrájame na hrubšie plátky. Odstránime semienka a pečieme na 200°C asi 30 minút. Potom z nej stiahneme šupku a dužinu rozpučíme.  K vychladnutej tekvici pridáme vajíčko, parmezán /3 PL/, muškátový oriešok a osolíme. zahustíme strúhankou toľko, aby sme mali hustú hmotu. Môžeme poprípade aj trochu dosladiť.

Z múky a vajec vypracujeme tuhé cesto /ak je príliš suché, namočíme si ruky do vody a prepracujeme/ , vyvaľkáme na nie príliš tenký plát /mne sa podarilo na také 3 mm/ a necháme 15 minút odležať. Potom nakrájame na štvorce 6 x 6 cm, do stredu dáme za lyžičku plnky, preložíme cípmi k sebe, aby sme dostali trojuholník. pritlačíme, aby sa dobre spoje zlepili a spojíme ešte dva protiľahlé rohy /ak treba, potrieme troškou vody/. Cappellacci uvaríme vo veľkom množstve vody asi 5 minút. Keď vyplávajú na povrch vyberieme na tanier, polejeme rozpusteným maslom, posypeme parmezánom a šalviou. Keďže ja som už čerstvú šalviu nezohnala a mojich chlapov som už "vytrestala" tekvicou, tak dostali svoju porciu poliatu opraženou slaninkou.

 

Postup: 

Cappellacci s tekvicou...♠ - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Super !

Úsmev

No to je perfektné! 

Ďakujem... Mrkám

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok