Trojminútový bezlepkový koláč bez cukru

Pridal/a balalajka

Super na ňom je, že je hotový za 3 minúty. V šálke či miske. V mikrovlnke.

Trojminútový bezlepkový koláč bez cukru - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
3 minúty
Celkový čas
8 minút

Ingrediencie

1kusbanán
2polievkové lyžiceholandské kakao
1kusvajce
1čajová lyžičkaprášok do pečiva
 štipkasoľ

Inštrukcie

Ja ani neviem, ako ho nazvať. Vyskytol sa u nás v robote v ústnom podaní receptu a chutnej jednohubke k raňajšej káve. Super na ňom je, že je hotový za 3 minúty. V šálke či miske. V mikrovlnke.

Potom je na ňom top, že vlastne neobsahuje žiadny cukor - sacharidy áno Úsmev, tuky zdravé a na koláč aj docela zaujímavo proteínov trochu. Kto má rád málo sladké, mega zdravé a urobené 1-2-3 - tu je pre neho tento brutál koláčik. A okrem toho je bezlepkový a nemliečny.

V miske vidličkou roztlačíme banán. Čím mäkší, tým lepšie, kľudne zlikvidujte prezreté zásoby, čo ste nestihli pojesť a už na také zmäknuté všetci iba zazerajú. Pridajte vajíčko, 2 polievkové vrchovaté lyžice kakaa a čajovú lyžičku prášku do pečiva. Zamiešajte toľko, aby sa hmota pekne spojila. Ak vám zostali kúsky neroztlačeného banánu, je to ok.

Hmotu vylejte do misky či šálky vhodnej do mikrovlnky.

Ak chcete sladšiu verziu, vpustite dnu kúsky kvalitnej čokolády, alebo kúsky nakrájaného ovocia, či posypať orechami.

Dajte do mikrovlnky na 3 minúty na 3. stupeň ohrevu (zo 4 stupňov - teda nie úplne na maximum).

Keď mikrovlnka urobí cink, tak koláč je ready. Opatrne vytiahnuť - bude horúci. Trochu nechať vychladnúť, ak chcete dozdobiť čerstvým ovocím, dostrúhať čokoládku, pridať kopček vanilkovej zmrzliny. Alebo vyklopiť z misky a preliať ganache. Alebo len tak, zastoknúť doň lyžicu a pomaly za horúca vychutnávať. Mrkám

Kolegyňa robila 3 násobnú dávku vo forme na bábovku. Silikónovej samozrejme. Úsmev

Je to menej sladký koláč, skôr taká maškrta pre domácich, ale so zmrzlinou za horúca by sa snáď ani svokra na návšteve neurazila Úsmev.

Postup: 

Trojminútový bezlepkový koláč bez cukru - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok