Jednoduchý banánový brownies.

Popis

Kde zúžitkovať banány, ktoré zostali po Vianociach a deti nad nimi ohŕňajú nos, lebo už sú značne zrelé až moc zreléChichocem sa? No predsa do koláčika... pre mňa odpoveď jednoznačná. A keď k tomu pridám lásku ku brownies a úzkostlivo strážené arašidové maslo /aby som zas ustriehla záruku/, tak mi vyšiel jednoduchý výsledok na jednoduchý koláčik.

Jednoduchý banánový brownies. - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
25 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

2kusyveľmi zrelých banánov
230gramovkryštálového cukru
115gramovrozpusteného masla
1čajová lyžičkavanilkového extraktu
170gramovpolohrubej múky
50gramovholandského kakaa
 štipkasoli
115gramovarašidového másla

Inštrukcie

Banány popučíme a spolu s cukrom, maslo a vanilkovým extraktom rozmixujeme. Pridáme múku, soľ a kakao a vyšľaháme dohladka. Nakoniec lyžicou položíme kôpky arašidového masla malo by byť jemné, ja som dala s kúskami arašidov/ navrch a pomocou špáradla urobíme špirálky. Rozotrieme do formy vyloženej papierom na pečenie /cca 23x23 cm/ a pečieme na 180°C asi 25-30 minút. Po vychladnutí nakrájame na štvorce... mne vyšlo 16 kúskov.

Poznámky

Brownies je tentokrát suchšie než som zvyknutá, ale zas zostáva dlho mäkké...Úsmev

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok