Kokosová bábovka

Pridal/a Kamila

Výborná bábovka, ktorá sa dá spraviť aj v svetlej verzii s čokoládovou polevou. Len u nás poniektorá nemôže čokoládu, takže prišiel na rad karob. Recept smelo zvládne aj bezlepkovú múku.

Kokosová bábovka - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod
Celkový čas
1 hod, 10 minút

Ingrediencie

4kusyvajicka
3⁄4šálkytrstinový (kryštálový) cukor
1kusvanilkový cukor
1 1⁄2šálkapolohrubá múka (moja bola bezlepková)
2šálkymletého kokosu
1kusprášok do pečiva
3⁄4šálkyoleja
3⁄4šálkymlieka
1polievková lyžicakakao (karob) nepovinné

Inštrukcie

Vajíčka vyšľaháme s cukrom do peny a prišľaháme k nim olej. Múku, kokos a prášok do pečiva zmiešame a primiešavame na nižších otáčkach na striedačku s vlažným mliekom k vyšľahanej hmote. 3/4 cesta vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy, do zvyšnej primiešame karob, alebo kakao a vlejeme rovnomerne na svetlé cesto. Môžeme ostať len pri svetlej verzii. Pečieme pri teplote cca 180 - 185°C cca 60-65 min, v prípade potreby pa cca 50 minútach vrch prikryjeme alobalom, papierom na pečenie.

Po vychladnutí môžeme poliať čokoládovou polevou.

Postup: 

Kokosová bábovka - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok