Liptov

Znova na Liptove

Liptovská Mara Naše jarné "dostaveníčko" skalných naničmám, artmám a  cukrárok sa konalo tradične na Liptove. Tentokrát sme zavítali do malebnej dedinky Bobrovec. Zišli sme sa v komornej zostave, lebo akosi tak sa to tak podarilo ... Verím však, že tie čo sme sa sa stretli, sme si spoločné rande užili aj napriek studenému a daždivému víkendu. Niekto tam hore nás ma rád. V piatok nás vítal dážď, odchádzali sme za dažďa, ale v sobotu na nás aj slniečko zasvietilo.Slnko

Potulky po skanzenoch I. - Pribylina

Vlani v lete sme sa túlali po skanzenoch. Náš najobľúbenejší je Zuberec, pokoj, krásna príroda a "hafirovica" ....teraz neviem či nie pre ňu ho máme radi Chichocem sa, ale aj naň príde rad.

Teraz prišiel rad na Pribylinu - Múzeum liptovskej dediny, ten je od nás asi najližšie. Tiež sme navštívili viac krát ale vnúčatá podrástli treba pripomenúť.

Demänovskou dolinou

Vrbické pleso 04 Agátka to počíta,Áno vraj už bola na dvadsiatich stretnutiach naničmám, artmám, cukrárok ... Ak nerátame to úvodné nulté, tak sme mali okrúhle výročie ...Chichocem sa Jedenásť rokov sa už pravidelno nepravidelne stretáva väčšia či menšia partia spriaznených duší z našich stránok, zväčša na Liptove. Však aby to bolo zovšadiaľ v dojazde. Úsmev

Čo robiť na Liptove, keď prší? Mini Slovensko a Stanišovská jaskyňa

Úplne neplánovane, som  sa tento rok ocitla znova v Liptovskom Jáne. Rovnako ako na jar, aj tentokrát sa vydarilo daždivé počasie. Alebo možno práve pre ten dážď sme sa vybrali práve do Jánskej doliny.

Z Chopku na Ďumbier a späť - len ja a hory

... samozrejme a zopár dosť iných turistov ;) Koncom prázdnin som vyhlásila generálny štrajk a vybrala sa na pár dní, ozaj len jeden, zotaviť sa z prázdnin. ÚsmevVýlet som plánovala v hodine dvanástej, takže som šla na istotu. Možno si poniektoré spomínate na Družbu v Jasnej a naše veľké stretnutie skoro pred siedmymi rokmi.

Túra na Krakovu hoľu

Na Krakovu hoľu sme vyrazili od Demänovskej jaskyne slobody smerom cez Pusté, potom na Machnaté sedlo, odtiaľ na Krakovu hoľu. Z Krakovej späť na Machnaté, odtiaľ do Iľanovského sedla a smerom nadol k Jaskyni mieru.

Výlet do Kvačianskej doliny, mlyny Oblazy


Na svete existuje veľa miest, z ktorých sa mi odchádzalo ťažko, lebo mi bolo ľúto, že musím opustiť takú krásnu a pokojnú atmosféru. Kvačianska dolina a mlyny Oblazy, sú také miesto. Pokojne si myslite, že som patetická, ale kto tam nebol, nemôže vedieť:)

Archeoskanzen Havránok pri Liptovskej Mare dostane aj dospeláka

Havránok stojí na mieste keltského sídliska a je významným archeologickým náleziskom. Nájdete v ňom rekonštrukcie obytných, obranných a rituálnych stavieb z mladšej doby železnej. 

Užite si krásny výhľad z Hrádku nad Liptovským Trnovcom


Opäť som vybehla na Liptov a zas kus do prírody. Aby ste nepovedali, že na vás nemyslím, tak som odfotila výhľady z kopca Hrádok nad Liptovským Trnovcom. 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok