Archeoskanzen Havránok pri Liptovskej Mare dostane aj dospeláka

Strávili sme pár dní na Liptove a pochodili sme toho dosť. Okrem iného sme vybehli aj na Havránok - archeoskanzen. Veľmi odporúčam, je to pekná prechádzka, v teple sa aj dobre zadýchate. 

Havránok stojí na mieste keltského sídliska a je významným archeologickým náleziskom. Nájdete v ňom rekonštrukcie obytných, obranných a rituálnych stavieb z mladšej doby železnej. 

Sprievodca vás trošku postraší opisom nálezov v obetnej jame. Kelti obyčajne obetovali predmety aj zvieratá, ale našli sa tam aj ľudské pozostatky. Lebka vystavená v múzeu patrí cca 30 ročnej žene. 

Do rekonštruovaných obydlí sa dá vojsť, žiadny luxus to teda nie je, ale to asi nikto nečaká.Veľký úsmev

Pod Havránkom na brehu Liptovskej Mary je veža kostola Panny Márie. Na prvom poschodí je múzeum, na prízemí kaviareň. Vedľa je pláž, kde sa dá kúpať. 

Všetko pekne na jednej kope, výhľady prekrásne, ľudia milí a ochotní, múzeum čarovné. Ak pôjdete okolo, určite sa tam zastavte.

Ja som tam už bola druhýkrát:) Škoda slov, pozrite si fotky.
 

Komentáre

Ďakujem za tip, v septembri sa chystame do vasich koncin, pojdeme pozriet. Úsmev

Nemáš zač:) Určite choďte, má to atmošku:)

Nadherne fotky Slnko

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok