Odpočuté na rodinnej oslave :)

Ako to už na tých rodinných oslavách chodí, všeličo sa pospomína. Niekto si povylieva žiale, niekto srší optimizmom. Dobré jedlo, alkohol. Kopec spomienok. Veľa rozprávania.

Skúsim zreprodukovať jeden vtipný monológ. Snáď si tým autorku nerozhnevám ÚsmevÚsmev

"Robím z domu. A tak keď prišla korona, začala som synkovi vo veľkom vyvárať. Je akurát na prahu puberty. Snažila som sa. Aj starodávne jedlá. Aj modernejšie.  Aj mäso, aj múčne, aj zeleninu. Tak, aby bol fakt spokojný PohodaPohoda. Kváskovala som odušu. Skúšala rôzne recepty. Aj tie od babky som varila. Pozerala som, jak miznú v ňom porcie jedna za druhou. A s veľkou nádejou v hlase som sa spýtala - Synu a ktoré jedlo je to naj. To jedlo, ktoré ti vždy pripomenie mamu. Dáš do úst prvú lyžičku a si v mojej kuchyni?. Syn sa hlboko zamyslel a vyhlásil: vifonka. No, skoro som odpadla. Jeden jediný raz, keď som už fakt netušila, čo variť som ju pripravila. A pre neho tak výnimočné, že si ju bude navždy spájať so mnou ...." Veľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheVeľký úsmev

Komentáre

Také veru "poteší" Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheDeti sú fakt nevyspytateľné. Hambím saČo sa týka varenia, momentálne mám tak veľkú krízu a to nám pizzeriu v dedine zrušili, ktorá ma zachraňovala aspoň raz do týždňa. Z tej boli všetci nadšení, aj histaminová deva s Daosinom a prižmúrenými očami.

Priznám sa, že uvažujem, čo by som ja odpovedala mojej mame na túto otázku. A veru neviem. Viem, čo by som odpovedala babkám - jedna robila neprekonateľné zemiakové pagáče a druhá vynikajúce makové záviny. Podobné, možno aj lepšie dnes robí moja sestra.

U nás to bude asi individuálne, u staršieho syna asi vedie grenadír a francúzske zemiaky, strašia deva chodí domov na bryndzové halušky. U mladšieho asi vedie cestovinový šalát kuracím mäsom a ananásom, robím na oslavy a mladšia to ma ťažké máločo môže, ta sa teší aj z halušiek, francúzskych ... Majú to ťažké so mnou, prešla ma aj ta minimálna chuť na varenie, čo som mala, bo nič z toho jesť nemôžem čo varím, a variť musím ... , pre seba už vôbec nezvládam.

Mňa keby sa niekto opýtal, mamka robila uvítacie zemiakové pirohy a len pre mňa juhoslovanské krémeš. SrdceS babkou sa mi zaručene spájajú koláče, jablkovo kakaový.

Joooj - položila som túto otázku mojím deckám: mäso s ryžou ... reku čo? no nejaké mäso - aké NEJAKÉ ... to je jedno aké Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

ALE!

Ich stará mama to sú rezne, perkelt s cestovinou a parené buchty vždy v piatok.

Babka (manželova mama) - to sú opekané zemiaky alebo majonézový šalát (oboje robí 5* svokor Chichocem sa) a plnené rezne.

 

Človek sa chce zavďačiť a takto to vypáli :D 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok