Nepečené trojfarebné rezy

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na vynikajúci nepečený koláčik s pečenia. ÚsmevPopri rezoch som urobila aj 3 poháre, takže dávka by mohla vyjsť na menší plech ....

Nepečené trojfarebné rezy - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

500gramovmascarpone
500gramovjemný tvaroh
500mililitrovsmotana na šľahanie
100gramovtrstinový cukor
2kusyžĺtok
150gramovhorká čokoláda
1kusvanilkový cukor
2balíkyBeBe keksy
1čajová lyžičkainstantná káva

Inštrukcie

Príprava:

Ganache: Zohrejeme 125 ml smotany na šľahanie, tesne pod bod varu a prelejeme ňou nalámanú čokoládu. Necháme chvíľu postáť a dôkladne premiešame. Necháme pri izbovej teplote vychladnúť.

Karamel: V malom hrnci sa pokúsime vytvoriť karamel zo 100 g cukru a cca 1 pl vody. Za občasného miešania necháme skaramelizovať. Vraj hotovo je vtedy keď potiahnete varechou po dne hrnca a na chvíľu ostane čisté dno, karamel sa neroztečie. Do takého štádia som sa ešte nedostala, preto si vypomáham trstinovým cukrom. Chichocem saHotovy karamel zalejeme cca 50 ml horucej smotany na šľahanie, aby to neprskalo, nedajbože nestuhol karamel a ešte chvíľu povaríme. Necháme vychadnúť, ideálne vo vodnom kúpeli.

Žltkový základ: V malom hrnci s dvojitým dnom uvaríme za dôkladného miešania kašu z 2 žltok a cca 75 ml smotany a 1 vanilkového cukru. Hneď ako začne hustnúť dáme dole z tepla, stále poriadne miešame, prelejeme do inej misky a za občasného miešania necháme vychladnúť, pre urýchlenie procesov, som tiež použila vodný kúpeľ.

Káva: Instantnú kávu zalejeme cca 100 ml horúcej vody. Necháme vychladnúť.

Postup:

Vyšľaháme mascarpone so zvyšnou smotanou na šľahanie do tuha, krátko primiešame tvaroh. Hmotu rozdelíme na 3 časti. Do prvej misky pridáme cca 2/3 ganache, do druhej vychladený karamel cca 3/4 a do posledne žltkovu kašu. Všetko zľahka premiešamy.

Na malý plech, alebo tácku si rozložíme sušienky (ja som robila aj 3 poháre, tak môžete pridať viac sušienok.) Pokvapkáme ich kávou, ale ani nemusíme, oni časom zmäknú tak či tak, ale zas sa menej šmýkajú, lepšie držia pokope. Hambím sa

Opatrne rozotrieme čokoládovú náplň, na ňu rozložíme rovnako ako dole, druhú vrstvu šušienok, pokvapkáme kávou, opatrne rozotrieme karamelovú náplň. To isté zopakujeme so žltkovou náplňou. Aj navrch poukladáme sušienky, pokvapkáme kávou, rozotrieme na ne zvyšnú ganache. Môžeme ozdobiť sekanými mandľami a počas servírovania preliať karamelom.

 

Postup: 

Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 1
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 2
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 3
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 4
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 5
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 6
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 7
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 8
Nepečené trojfarebné rezy - recept postup 9
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (4 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok