Tak predsa sa zobudili aj reťazce - plasty

Potešil ma tento článok, lebo sa konečne niečo deje a uvedomili si to ešte skôr ako im to prikažu.

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/1773950-do-boja-proti-plastu-vstupuju-prve-retazce-z-predaja-vyradia-niektore-produkty

Teda u nás to už v Kauflande začali, kupovala som si kvietky a z jedneho dosť sa sypala zem a pytam si pri pokladní sáčok a pokladnička hovorí - už nemáme sáčky pri pokladni tak vám nepomôžem, všetko nám zobrali že mame šetriť prírodu.

Diskusie Naničmama.sk: 

Úprimne povedané, neviem, či mi je z toho videa viac smutno alebo zle a preto som veľmi, veľmi rada tým reťazcom.

Možno ťa to v danej chvíli aj zamrzelo v tom Kauflande, ale verím, že ty si taká duša, ktorá mala väčšiu radosť z tej informácie o šetrení prírody.

A správne!

Možno sa začneme menej ponáhľať a chystať sa aj na nákup (zbaliť si tašku ktorá nie je na jedno použitie, viackrát použiteľné vrecko na pečivo, ušuľkať si ten šulčok z vaty na vyčistenie uší - ozaj, minule chalani dobehli, že AKO SI PREBOHA BUDÚ POTOM ČISTIŤ UŠI Váľam sa od smiechu po podlahe. Tak som im rozprávala, ako za môjho detstva vatové tyčinky neboli. No jak nejaká vykopávka som sa cítila Chichocem sa. Sofistikované riešenie šuľkania vaty ich nenadchlo, že budú radšej naďalej chodiť na plavecký - tam im uši vždy riadne povyplachuje a hotovo.).

Vôbec ma to nezamrzelo, bola som rada  a nič také sa a ni nestalo iba operiem tašku.

ÁnoÁnoÁno

Vidíš a niekto by z toho mohol byť naštvaný. Super postoj.

Lenka,ja este stale pouzivam tvoju nákupnicu,skvela vecicka.

Jeeeej Terka - skvelé vedieť.

Veľmi ma to teší.TlieskamTlieskamTlieskam

Ja mám tiež jednu ešte z tej výrobnej edície v kabelke. Mrkám

Tú si opatrujem,to je od teba.-smailík srdiečko
Naozaj je to strašne s tým , všade naokolo je .Ľudia spohodlneli , je to ľahšie, ale čo to robí našej prírode. U nás začali začali obchody používať papierové vrecká a niektoré obchody prestali dávať tovar do plastic bag, len Ti to späť z beziaceho pasu nahadzu do vozíka, tým pádom si nútený nosiť so sebou tašku alebo kúpiť od nich. Koľko môžeš kupovať tasiek? Ľudia sa pri pokladni rozčuľuju ale store policy, nepopusti. Novinka je tiež že sa objavili garbage cans only plastic bags, Myslim si ze viacej treba vplyvat na ľudí. Keď sa pozerám okolo seba ppeople don't care, hlavne biednejsia vrstva.

Pepka ja som si ušila zo starých látok či sukni nákupné tašky, niektoré už mám 30 rokov a sú stale dobre. 

no prvé čo mi napadlo - Ako budem piť drinky? A pritom ich vôbec nepijem.Chichocem sa

Kedysi neboli plasty alebo aspoň toľko nie a normálne sme žili. Nikomu nechýbali. Ja používam tiež látkové tašky, z času na čas operiem a sú ako nové. Priznám sa, používam aj sáčky, hlavne na pečivo alebo ovocie, zeleninu, keď kupujem viac, inak to nemám ako odvážiť. Alebo na mrazené výrobky. Ale snažím sa to už obmedzovať.

 

Ved o to ide uvedomiť si to a začať to obmedzovať, asi nikto z nás odrazu nie je taký že by nemal doma mikrotenové sáčky či už na niečo alebo z niečoho.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.