Kapustnica z rybieho filé

Popis

V mnohých rodinách sa na Vianoce kapustnica pripravuje tak, že sa v nej varia hlavy z kapra. Priznám sa, čistenie rýb nepatrí medzi moje obľúbené činnosti, dokonca myslím, že kapra som neupravovala ani raz. A tak som vyskúšala do kapustnice pridať filé z tresky. Je to celkom bežná surovina, ktorá sa dá rýchlo pripraviť.

Kapustnica z rybieho filé - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
40 minút

Ingrediencie

400gramovrybie filé
300millilitrovkapustnice aj s kúskami kapusty
2polievkové lyžicehladká múka
1literstudená voda
50gramovsušené huby
50gramovsušené slivky
1čajová lyžičkamaslo
2kusybobkový list
1⁄2čajová lyžičkasoľ

Inštrukcie

Sušené huby namočíme do studenej vody.

V hrnci nasucho opečieme 2 lyžice hladkej múky. Zalejeme studenou vodou a dobre rozšľaháme. Osolíme (pozor, kapustnica je tiež slaná, tak so soľou opatrne). Do vriacej pridáme sušené huby, nerozmrazené rybie filé a varíme asi 10-15 minút. Potom kúsky filé vyberieme, aby sa úplne nerozvarilo, pridáme sušené slivky a kapustnicu (teda šťavu z kyslej kapusty) aj s kapustou. Varíme podľa chuti. My máme radšej tvrdšiu kapustu, takže som varila iba 15 minút. Do uvarenej kapustnice pridáme uvarené filé a nakoniec malú lyžičku masla. Podávame napríklad s chlebom

Poznámky

Množstvá v recepte sú orientačné. Ak potrebujete uvariť väčší hrniec, kľudne pridajte ešte lyžicu, dve múky pri opekaní nasucho a vodu do potrebného množstva. Kyslosť výslednej polievky závisí od kyslosti kapustnice.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.666665
Priemer: 3.7 (3 hlasy)

Komentáre

Furt som kukala, že je to nadstavovaná nejak klasická kapustnica. Ale ty si myslela VODU z kapusty. Ahaaaaaaa!!!! Ide sa testovať!

Vidíš, to mi nedošlo, že to pomenovanie môže byť krajovo rôzne. My zo súdka vyťahujeme vždy kyslú kapustu a kapustnicu = kvasenú vodu. A čistú vodu vždy do súdka dolievame, aby tej čírej kapustnice bolo vždy dostatok. No a zmätok do toho vnesie to, že aj polievku z kyslej kapusty, respektíve "vody" voláme kapustnica ÚsmevÚsmev.

Mmch, kedysi sa na Váhu livili ryby a podobný typ kapustnice sa jedával veľmi často. Keď sa nad tým zamyslíš, tak to vďaka úlovku bolo nielen lacné jedlo, ale v dnešnom ponímaní aj dosť zdravé jedlo. Ryby, kyslá kapusta.... Ono sa nakoniec aj v našej kuchyni dajú nájsť zdravé recepty. Len sa nám to prekrýva zemiakovým šalátom a rezňami.  A v konečnom d§sledku, raz do roka ani to nie je nezdravé.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok