Polievka inšpirovaná japonskou polievkou ramen

Popis

Veľa som počula o japonskej polievke ramen. Keď som začala hľadať recept, tak som zistila, že tých polievok je asi toľko, koľko je u nás druhov kapustnice.

Polievka inšpirovaná japonskou polievkou ramen - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

1litervývar
200gramovryžové rezance
200gramovkorenova zelenina
200gramovkuracie prsia
2strúčikycesnak
2plátkyzázvor
2polievkové lyžicesójová omáčka
50gramovhuby (voliteľné)
1⁄2litervoda podľa potreby

Inštrukcie

Každý dom má svoj recept, ten zaručene originálny. Naviac, mnohé z korenín sa u nás nedajú zohnať. Tak nakoniec v rámci akcie "zlikvidujme nedeľný vývar" som pripravila niečo, čo je veľmi zľahka inšpirované touto polievkou. Vďaka surovinám, ktoré sa aktuálne nachádzali v našej chladničke je táto polievka sýta a vystačí aj ako hlavný chod.

Ramen po slovensky

Vajíčka uvaríme asi 6 minút, prudko schladíme a ošúpeme.

Rezance pripravíme podľa návodu a rovno rozdelíme do misiek

Zeleninu nakrájame na tenké rezance. Kto má rád surovú, tak ju môže nechať tak. Kto má radšej varenú, tak ju vloží na pár minút do vriaceho vývaru. Podobne sa nakrája mäso na jemné plátky a obvarí sa. Ak sa použijú huba, tak aj tie krátko obvaríme.

Do vývaru pridáme na jemné plátky nakrájaný zázvor, popučený cesnak a varíme asi 5 minút Pomocou sitka ich vyberieme a do vývaru . Ak máme vývaru málo, tak prilejeme vodu. Pridáme sójovú omáčku a privedieme do varu.

K rezancom v miskách pridáme zeleninu, mäso, huby, kto chce, môže pridať aj lístky špenátu alebo byliniek. Všetko sa to zaleje vriacim vývarom. Podávame s vajíčkami.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Hambím sa

Asi uvarím vývar a zas budem mučiť rodinu čínou . Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Milujem takéto polievočky.

Mňa na tom najviac baví to, že v jednej polievke máš všetko a urobíš si to podľa seba. Aj sacharidy, aj bielkoviny, aj tuky. Aj zelenina, aj mäso/vajce aj niečo na zahryznutie. Aj surové, aj varené. Aj pálivé. Aj iné chute.Aj tekutiny.  A vraj v niektorých reštauráciach podávajú až 750g porcie.  Teda v reštauráciach zameraných iba na tento typ polievky.

Naši vietnamci majú 800gr porciu za necelých 6€. Láka ma teda. nech viem AKO to má chutiť originál. Ale to nemá už s našou klasickou polievkou, za ktorou ide hlavné jedlo nič spoločné. Lebo presne ako píšeš - je tam všetko bohato zastúpené. Teším sa na ňu.

Vy máte originál Vietnamcov, čo varia? Kde, hneď budúci týžden tam skočím, lebo aj ja by som chcela vedieť, ako to má chutiť

 

Je to vietnamská reštika a aj kuchári sú Aziati. V tomto som barbar - ja to nerozoznám Veľký úsmev.

Ale máme také v NC aj, ktoré chutia inak. Táto vietnamská sa mi zdá viac sladká, ako čína. Na druhej strane - ostro kyslú polievku keď robia Slováci nemusím - to týchto vietnamcov sa ide ňou zadrhnúť.

Ja som si uvedomila, že vlastne aj u nás máme dve takéto reštaurácie. Ale túto polievku vlastne neponúkajú. Možno pre seba si ju varia, ale von nejde. Aspon som si nevšimla. Vnukla si mi myšlienku, že nabudúce sa veru pozriem, keď pôjdem okolo.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok