Domáci hrnčekový chlieb

Pridal/a Oľga Birošová

Recept s fotopostupom na domáci zemiakový chlieb bez váženia. Vôňa chleba poteší nielen chuťou, ale aj rýchlou prípravou. Nemusia sa báť prípravy ani začiatočníci, mierka je hrnček - 300 ml. 

Domáci hrnčekový chlieb - recept
Porcie
Porcie1
ZdrojDomáci recept od mamky.
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

Cesto:
3hrnčekymúka hladká
1hrnčekvoda vlažná
1balíkdroždie čerstvé
1polievková lyžicasoľ
2kusyzemiak
2polievkové lyžiceocot
1hrsťslnečnicové semiačka
  rasca

Inštrukcie

hrnček = 300 ml

Múku na kysnuté cesto preosejeme do väčšej misy v strede urobíme jamku do ktorej pridáme vlažnu vodu rozdrobíme čerstvé droždie necháme nakysnúť kvások.

Uvarené zemiaky očistíme na strúhadle nastrúhame pripravíme zvyšok surovín.... Do zmesi múka, kvások pridáme nastrúhané zemiaky, soľ, ocot, rascu - celú aj drvenú, semiačka.

Rukou miesíme cesto do ktorého počas miesenia prilievame zbytok vlažnej vody. Miesime aspoň 10-15 minút pokiaľ sa nám cesto neodlepuje od misy.

Vrch cesta pomučíme zakryjeme utierkou necháme kysnúť na teplom mieste aspoň 1 hodinu.

Vykysnuté cesto preložíme na pomúčenú pracovnú dosku premiesime z každej strany do stredu vytvarujeme bochník chleba, ktorý dáme do vymasteného pekáča s maslom. 

Necháme aspoň 15-20 kysnúť pokiaľ sa nám nahreje rúra. Rúru predhrejeme na 250 stupňov pred vložením do rúry potrieme cesto vlažnou osolenou vodou urobíme nožom zárezy .

Pekáč vložíme do vyhriatej rúry na spodnú mriežku pečieme 25-30 minút po uplynutí vyberieme opäť potrieme osolenou vodou . Teplotu znížime na 200 stupňov dopečieme na strednej mriežke ďalších 25 minút do zlatista.

Po upečení za horúca potrieme opäť osolenou vodou a necháme vychladnúť. Veľká dobrota na raňajky, desiatu, olovrant, večeru, ale aj pre detí do školy. Dobrú chuť. 

Postup: 

Domáci hrnčekový chlieb - recept postup 1
Domáci hrnčekový chlieb - recept postup 2
Domáci hrnčekový chlieb - recept postup 3
Domáci hrnčekový chlieb - recept postup 4
Domáci hrnčekový chlieb - recept postup 5
Domáci hrnčekový chlieb - recept postup 6
Domáci hrnčekový chlieb - recept postup 7
Vaše hodnotenie: Žiadne
3.583335
Priemer: 3.6 (12 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok