Zdravé cookies s cícerom, arašidovým maslom a čokoládou

Pridal/a balalajka

Originál Jožko Maršálek. Topka. Zdravá. Rýchla. Bezlepková. Nemliečna. Proste vegan. A milujú ju aj moje decká - lebo nevedia čo tam mama skryla. Veľký úsmev

Zdravé cookies s cícerom, arašidovým maslom a čokoládou - recept
Porcie
Kusy
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

250gramovcícer
250gramovarašidové maslo
100gramovčokoláda 70%
70gramovjavorový sirup
20gramovkokosový cukor
2gramovsoľ
2gramovsóda bikarbóna

Inštrukcie

Toto je brutálna rýchlovka, takže nastaviť rúru na 160 stupňov a makáme.

Do mixéru dáme odkvapkaný uvarený cícer. Komu sa chce, uvarí si - ja som lenivá, kupujem konzervu alebo zavarené v pohári. Zavreme mixér a pustíme. Rozmixujeme tak do polotuha. Pridáme ostatné suroviny okrem čokolády a vymixujeme už dohladka.

Pridáme nasekanú čokoládu, zamiešame varechou a lyžičkou formujeme hrudky, ktoré pekne ucapkáme do tvaru sušienok. Ak sa cesto veľmi lepí, treba pracovať s mokrými rukami. Mali by byť trochu hrubšie - nie ako bebe keksy, pekne k nakusnutiu.

Dáme piecť na približne 20 minút alebo kým nezačnú zlátnuť.

Pôvodný recept vravel o javorovom sirupe a kokosovom cukre. Ak cukor vynecháte (došiel mi), nič strašné sa nestane. Chuť sa dá dohnať 60% čokoládou. Skúsila som aj čakankový sirup - výborná vec, málo sacharidov, brutál veľa vlákniny. Snáď to je aj v tejto verzií ešte stále vegan aj bezlepkové - netuším Úsmev.

Kľudne nechajte kúsočky cíceru - imituje to trochu oriešky. Ale len trochu. Veľký úsmev

Joj a pôvodný recept vravel o škorici. Tak tú som vypustila, lebo mladší ju moc nemusí. Ale skúste ak ľúbite.

Ja ich robím ráno, lebo sú veľmi rýchlo urobené. A viem, že decká budú mať zdravú sladkosť či desiatu ... a ja prázdny plech, keď sa vrátim.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.25
Priemer: 3.3 (4 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok