Šalát z letnej kapusty

Pridal/a dasa_

Jednoduchý šalát. Samozrejme, dá sa aj z normálnej kapusty, len už bude chutiť trošku inak. ALe to samozrejme nevadí. Ostatnú zeleninu  treba voliť podľa vlastných chutí, prípadne podľa obsahu chladničky.

Šalát z letnej kapusty - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
15 minút

Ingrediencie

1hlávkabiela kapusta
1kuszelenina
 čajová lyžičkasoľ
2polievkové lyžicecukor
2polievkové lyžiceocot
2polievkové lyžiceolej

Inštrukcie

Hlávku letnej kapusty na jemno nakrájame, prípadne nastrúhame. Posolíme a dobre premiešame. Necháme asi hodinku postáť. Počas tohto času kapustu ešte pár krát premiešame. Kapusta pod rukami vrzga. Potom ju dobre vyžmýkame.

Očistíme ostatnú zeleninu - mrkvu nastrúhame na hrubo, papriky, paradajky nakrájame na pásiky. Jarnú cibuľku rozdelíme na bielu a zelenú časť. Zelenú časť nakrájame na drobno, bielu časť tiež nakrájame a posolíme. Potom dobre stlačíme rukou a pridáme k ostatnej zelenine.

Zamiešame, najlepšie to ide rukou. Priamo na zeleninu pridáme cukor, ocot a olej a znova premiešame. Nepridávame už vodu. Pomer 1:1:1 je prispôsobený našej domácej chuti. Samozrejme, prispôsobte si svojim preferenciam, ale olej nevynechajte. Mrkva aj paradajky ho potrebujú Úsmev

Poznámky

Šalát vydrží pár dní aj v chladničke. Chute sa prepoja, neuškodí mu to. Kto chce, môže doplniť napríklad uhorky, redkvičky. Prípadne neiktoré druhy ubrať. Úplný základ je len kapusta a  mrkva. A cibuľka, ktorá tomu dodá šmrnc.

Postup: 

Šalát z letnej kapusty - recept postup 1
Šalát z letnej kapusty - recept postup 2
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (4 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok