Slovenské ženy verzus svet

Máme tu súťaž o celkom zaujimavý seminár Aleša Kalinu v troch mestách na Slovensku, alebo ak ste úplne mimo dosahu,tak môžete vyhrať knihy, všetko na tému Emočné rovnice, vnútorné bloky, ktoré nám bránia posúvať sa vpred. Na seminári som bola voľakedy pred dvoma rokmi, bol to pre mňa veľmi inšpiratívny zážitok.Úsmev Jedna z tém súťažných blogov, je zamyslenie sa nad "výnimočnosťou" slovenských žien. (Inak môžete písať aj na iné témy, ktoré sú tam uvedené, verím, že si vyberiete)

V tejto súvisloti som si spomenula na jeden zážitok. Pred pár rokmi, keď sme začínali s vydávaním časopisu Torty od mamy, pri debate so šéfom, väčšej firmy s cukrárskymi polotovarmi, som predstavovala našu komunitu. Artmamy tvoria, cukrárky pečú ... často vo voľnom čase. Sú šikovné, zručné, robotné .... Prišlo mi to ako samozrejmosť, že mnohé slovenské žienky stíhajú prácu, domácnosť a ešte aj voľný časť tvorivo využiť.

Vtedy tento pán spomenul svoju sprostredkovanú skúsenosť. Že ženy v zahraničí, skončia svoju pracovnú dobu a potom sa venujú sebe. Idú ku kaderníčke, kozmetičke, do fitness centra, s kámoškami na kávičku, nakupovať ... Jasné aj nám sa také občas zadarí vtesnať medzi nabitý program. U poniektorých žien, čo ťahajú dve šichty už ťažšie. Taká cukrárina, však to je nedocenených kvantum hodín babračky ..., však aj mnohé techniky tvorenia. Ich dielka slovenský národ pre zmenu nevie veľmi doceniť.

Uvedomujem si, že sama fungujem dosť podobne, aj keď ani torty nepčeniem, tvorím len tak občas s Tinkou, ale neviem si nájsť čas na seba. Vrcholom je joga, na ktorú sa dvakrát do týždňa do mesta vytrepem. Neviem oddychovať, relaxovať ...

Vnímate to podobne? Dievčatá, čím sú podľa vás ešte unikatne slovenské ženy? Môžete písať rovno ako samostatný blog s kategóriou súťaž. Ďalšie súťažné témy sú: Ak by som mala čarovný prútik, čo by som si pre seba pričarovala? alebo Kráčam životom v súlade so svojimi snami? Viem vôbec ešte snívať?

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.