reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

manželove dlhy

26. 05. 2013 - 17:27, od kaif

Dobry den pan advokat,

chcem vas poprosit o radu v nasledujucej zalezitosti:
pred dvoma mesiacmi sme darom od mojej rodiny dostali byt, v ktorom teraz s manzelom a detmi byvame.

Ako postupovať pri domáhaní sa výživného na dieťa a aj za peniaze ktoré mi dlhuje ex?

25. 05. 2013 - 18:06, od Majka206

pekný deň prajem, chcem sa spýtať.... moj bývalý manžel neplatí výživné... na URPSaR som si musela vybaviť náhrdné vživné s tým , že musím podať aj trestné oznámenie kvoli tomu výživnému a dať k exekútorovi podnet na nezaplatené výživné....na základe toho ho neskorej vzali do vezenia a sedel necelý rok...toho času mi dlhuje cca 10 tis.

Vyrovnanie po súdnom BSM

25. 05. 2013 - 14:33, od Anonymný (bez overenia)

Chcem sa opýtať, ako mám pokračovať, keď súd o BSM rozhodol, že exmanžel ma mi vyplatiť moju čiastku s nehnuteľnosti + moje peniaze z dedičstva a on stále tvrdí, že nemá peniaze. Peniaze mi neposiela, ako mám ďalej pokračovať. Mám to dať opätovne k súdu ? Nemám už peniaze na súdy.


reklama

rozvod a výživné

23. 05. 2013 - 20:36, od Mima320

Dobrý deň,
manžel sa od nás odsťahoval zo spoločnej domácnosti v januári 2013, zatial nepodal ziadost o rozvod. Dohodli sme sa, ze poda on koli financiám. Opustil mna aj malého koli jeho známosti.
Je stále mojím manzelom, musí prispievať na domácnosť,maleho, pokial sme este manzelia ale nezije s nami?

Vydedenie

22. 05. 2013 - 21:57, od kraska87

Dobry vecer pan advokat.Velmi pekne vas chcem poprosit o radu.Pribeh sa zacina tyranim mojej znamej jej manzelom.Tyral ju,aj deti,nikdy ho neudala,neboli ziadne dokazy,kedze od strachu ho nesla nikdy udat.Po rokoch sa konecne rozviedla a on bol v base,ale len kratky cas.Jedna sa o byt,kde zije uz len ona a jej syn,ktory je taky isty,ako jeho agresivny otec.Siahol na nu nejeden krat,ale ona je psychicky slaba,aby ho vyhodila z bytu a trpi,ako pri muzovi,potichu.Byt kupili jej rodicia,ale pod vyhrazkami jej muza,ze ju zabije,nedovolila,aby sa spisalo,ze byt kupili jej rodicia a tak sa napisal

výživné

22. 05. 2013 - 13:06, od Mária33

Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať, že ako je možné vymáhať dlžné výživné.Ex je už podmienečne odsúdený. Odsúdili ho v marci minulého roka.skončí v septembi t.r.Vtedy mal dlh 360 eur.Odvtedy som od neho nevidela ani halier.Bola som aj u exekútora-nevie nič vymáhať.Dostávam náhradné výživne. V decembri som podala zase trestné oznámenie. Teraz už má dlh 1200 eur.Pani na polícií mi povedala , že oni vedia vymáhať len dlh ktorý má po odsúdení./840 eur/ Dostal ešte mesiac aby zaplatil...Ako je možné vymáhať aj tých 360 eur...?

Otázka do poradne

21. 05. 2013 - 15:01, od sova

Dobrý deň , prosím Vás o radu vo februári som podala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Podala som sťažnosť pre zanedbanie zdravotnej starostlivosti s následkom smrti. Dnes mi prišlo oznámenie o výsledku šetrenia podania , ktorý je samozrejme v prospech lekárov a nemocnice. Podľa ich vyjadrenia v oznámení zdravotná starostlivosť nebohému bola poskytnutá štandardným spôsobom v dostatočnom rozsahu a správne! S výsledkom nie som spokojná môžem sa na to odvolať? Aj keď to v oznámení o výsledku šetrenia taká možnosť nie je uvedená?



Vyrovnanie BSM

21. 05. 2013 - 09:52, od majka.33

Dobrý deň pán advokát, môj priateľ sa rozviedol v roku 2010 a od toho času sa súdi s exmanžeľkou o vyrovnanie BSM. Na poslednom pojednávaní na okresnom súde v apríli 2013 jeho exmanžeľka podpísala zápisnicu, že ho do konca júna 2013 vyplatí z bytu sumou 70 tisíc Eur. /nakoľko tam chce ostať bývať/, lenže podľa informácií ktoré máme, podpísala to len z dôvodu, aby odddialila riešenie rozdelenia BSM. Viem, že ich pani sudkyňa upozornila, že v prípade, že nesplní záver zo zápisnice, tak ich čaká exekúcia tj. odpredaj bytu a následné vyrovnanie.

Poplatky za právny úkon - odmena advokáta

16. 05. 2013 - 13:55, od martina v.

Dobrý deň, po rozvode s manželom nám právnička vypracovala návrh zmluvy o vysporiadaní BSM, pričom sme sa dohodli, že ho zaplatíme na polovicu spolu s exmanželom. O sume sme dopredu informovaní neboli. Keď nám mala zmluvu odovzdať na podpis, vypýtala si za jej vypracovanie sumu 2000e. Keď počul môj exmanžel túto sumu, odmietol zmluvu podpísať a neskôr si dal podmienku, že dohodu o rozdelení bsm uzavrie len za podmienky, že nájde inú právničku on. S jeho reakciou som oboznámila dotyčnú pani JUDr., ktorá sa vyjadrila, že s tým nemá žiadny problém.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama