reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Výživné

29. 04. 2013 - 08:37, od Adriana1968

Dobrý deň p dr!
Mám k Vám prosbu vysvetliť mi zopár vecí, v ktorých nemám celkom jasno

Platba do ZP z predaja nehnuteľnosti

28. 04. 2013 - 22:11, od Klaudia17

Prosím vás s MM sme kúpili nehnuteľnosť do BSM v roku 2006 ako súkromné osoby,ktorú časť z nej prenájímame sme obidvaja SZČO keby sme predali túto nehnuteľnosť čo a kde máme platiť?Počula som o nejakých odvodoch do ZP a to nás oni vyzvú?Dám príklad nehnuteľnosť stála 40 000 E a predá sa za 60 000E.Ďakujem pekne za radu a váš čas.


reklama

Nepríjemní a hluční susedia

28. 04. 2013 - 16:56, od Natalia 123

Dobrý deň, bývam s kamarátkou a jej dcérkou v Záhorskej Bystrici v zástavbe rodinných domov. Ako náhle sa oteplilo, naši susedia si začali robiť párty. Teraz to už bola asi tretia. Robia ich síce cez víkend, no trvajú od večera až do cca štvrtej hodiny. V minulosti sa stalo, že sme na nich viac krát zavolali políciu (keďže sa to každý rok opakuje). Aj keď prišli, silnú hudbu a krik nezastavili, pravdepodobne ich len upozornili, pretože si hudbu len trochu stíšili a pokračovali ďalej.

zrušenie otcovstva

24. 04. 2013 - 09:15, od jamopama

Môj manžel by si chcel osvojiť môjho 7 ročného syna. Bio otec s tým nesúhlasí, dal len súhlas na zmenu priezviska. Momentálne je vo väzení, výživné platí len na príkaz exekúcie, predtým nie. O syna sa nezaujímal, až teraz chce súdnou cestou nariadiť, aby mu chodili správy o synovi a to len na radu kurátora, lebo mu to vraj pomôže dostať sa von z väzenia skôr.Syn ho nepozná, od 1 roku ho vychováva môj manžel a majú veľmi vrúcny vťah. Ako mám postupovať a mám vôbec šancu, aby bolo otcovstvo zrušené??

Financovanie v kríze

23. 04. 2013 - 14:14, od BLESK34

Dobrý deń.Chcel by som poprosit o radu.S manželkou máme polovicu domu, ktorá má svoje vlastné popisné číslo.Tento dom sme nadobudli počas trvania manželstva darovacou zmluvou od asi 40 vlastníkov z manželkinej strany.Na rekonštrukciu sme použili hypo úver kde som vedený ako spoludlžnik.Moja otázka znie.Može ma manželka v prípade rozvodu dostat z domu bez vyplatenia?Tiež by som sa chcel spýtat,aby som to vysvetlil.S manželkou máme dost velkú krízu.Ide o to,že by som sa chcel od ženy finančne oddelit.Bývat mnienim v našom dome,aspon dúfam,že v našom.Chcel by som vediet čo musím platit alebo č



súdne trovy

23. 04. 2013 - 13:30, od Maxim

Dobrý deň,

sme s manželom rozvedení od novembra 2011 a tento rok sme si aj vysporiadali BSM. Avšak do dnešného dňa mi nezaplatil súdny poplatok, ktorý mu určil súd zaplatiť do 3 dní po rozvode. Chcem sa spýtať či môžem tento poplatok ešte vymáhať a akým spôsobom. Ďakujem za odpoveď.

Kedy už potrebujem živnosť?

22. 04. 2013 - 18:52, od SonickowSka

Dobry den.

Som na rodicovskej dovolenke a chcela by som si daco prilepsit. Malujem na sklo (som vyucena keramicka) Manzel mi spravil stranku a rozhodujeme sa ci aj e-shop alebo nie. No neviem ci na to potrebujem zivnost. Od kedy je vlastne zivnost potrebna a kedy este nie. Dakujem za skoru odpoved.

Možnosti svedka

22. 04. 2013 - 11:41, od Jarmila30

Dobry den

prosim viete mi poradit, aj ked sa to netyka rodinneho prava, velmi by ste mi pomohli: Svedok bol vypovedat na policii v trestnej veci a neskor dostal doporucenku do vlastnych ruk zo sudu (pravdepodobne svedcit na sud), na adrese sa nezdrzuje, lebo byva v inom meste v podnajme.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama