vodný kameň v rýchlovarnej kanvici

ahojte,

chcem sa opýtať či nepoznáte nejaké overené dlhodobé riešenie odstránenia vodného kameňa z rýchlovarnej kanvice. Tú našu musím čistiť niekedy aj dvakrát do týždňa. Skúšala som octom, práškom do pečiva aj kyselinou citrónovou, no to všetko sú to len krátkodobé odstránenia po pár použitiach neúčinné.

Diskusie Naničmama.sk: 

no, nemôžeš čakať trvalé vyriešenie problému, keď máš doma tvrdú vodu. Proste vždy, keď je v kanvici varíš, tak sa tam ten kameň usádza. Môžeš vyskúšať kúpiť si takú konvicu, ktora bude mať špiráli zaktytú pod plastom. Trochu môže pomocť. Ale problém to neodstráni.

Nám pomohla filtračná kanvica na vodu. Do rýchlovarky a kávovaru už dávame len filtrovanú vodu. Čistiť vodný kameň musíme, ale aspoň nie tak často, už len asi raz za 10 dní.

Filtracna kanvica na vodu je skvelaaaa vec my ju mame asi 2 tyzdne vodu tvrdu nemame kupila som ju najma pre mm ale priznavam ze konecne pijem vodu z vodovu i ja. Podla mna ti to pomoze Úsmev

Dosť pomáha nenechávať vodu v kanvici. Jednoducho ten zvyšok vody vyliať. Nie je to ideálne riešenie, ale pomáha to.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok