Nahá torta v tvare čísla

Popis

Zrejme by som to mala dať niekde inde ale nechce sa mi registrovať... Chichocem sanuž tak sa idem pochváliť mojim víkendovým pečení aj tu. Upiekla som v živote veľké množstvo rôznych tort, takáto nahá - holá bola premiera. A vlastne prečo im dali názov nahá, veď ozdôb je na nej dosť Veľký úsmevChutila aj sa páčila a to je hlavné....tiež som nejako v tej rýchlosti pozabudla fotiť ale veď návodov je inde dosť.

Nahá torta v tvare čísla - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

525gramovhladká múka špeciál
350gramovHera maslová
170gramovcukor práškový
5kusyžĺtka
1kusprášok do pečiva
1kuscitrón - kôra
plnka
500gramovmascarpone
500millilitrovsmotana na šľahanie 33 %
1kusOlé vanilkový puding bez varenia

Inštrukcie

Cesto som roblia podľa môjho osvedčeného receptu na linecké, len som si prispôsobila hmotnosť. Rozdelila som si ho na 3 rovnaké časti. Každú som si rozváľkala na papieri na pečenie a vykrojila podľa šablóny, ktorú som si zhotovila číslo. Oddelila som zvyšné cesto a preložila na plech. Dosiahla som tak, že čísla boli rovnaké. Piekla som pri teplote 180 st. priližne 20 min. - dávala som pozor nech sú pekne ružové. Cestá po upečení nechám vychladnúť. Medzitým som si pripravila plnku. Vyšľahala smotanu tak na polovicu a pridala do nej puding. Došľahala som na hustú hmotu, do ktorej som už len zľahka zašľahala mascarpóne. Plnkou som "vypusinkovala" plát cesta ( dala som si ho hneď na podnos...prvý sa mi 1x zlomil. Pomedzi som poukladala čučoriedky. Položila som druhý plát...ten to vydržal, natrela som ho ríbezľovým džemom a opäť "vypusinkovala". Položila som posledný plát, ktorý aby mu nebolo ľúto dostal tiež pusinky. Dala som som do chladničky stuhnúť a hlavne aby do rána zmäklo cesto. Ozdobovala som až na druhý deň aby ozdoby moc nezvlhli. 

Zo zvyšných bielkov som urobila snehové pusinky a zo zvyšného cesta malé kvietky a srdiečka, ktoré som použila pri zdobení. Okrem toho som použila čučoriedky, ostružiny, rôzne čokoládky a machovku (physalis).

 

Poznámky

Neviem prečo mi dáva obrázky ležato, nikdy predtým mi to nerobilo....prosím otočiť Úsmev

Postup: 

Nahá torta v tvare čísla - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

tento druh krému, kde sa pridáva aj puding bez varenia som ešte neskúšala. Teda, nenapadla mi takáto kombinácia. Ale isto je to dobré. Najbližšie, keď si spomeniem, vyskúšam. Ja zatiaľ najčastejšie robím len rozpustenú bielu čokoládu zmiešanú s mascarpone

Nepoužívam bieu čokoládu je nám príkro sladká a do tohoto krému v podstate do litra surovím nešiel žiadny cukor len to čo je v tom pudingu. Ten pududing mi vlastne nahradil stužovač do šľahačky, vôbec ho tam necítiť.

Krásna tortička. Áno

Ďakujem aj za otočenie fotiek, asi sa to stalo tým, že som fotila po výške telefónom ???

Môže to byť, občas sa fotky z telefónu za svet nechcú otočiť. Hambím sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok