Krémeš trochu inak...

Popis

Tento recept mám od super rakúskej cukrárky. Má trochu viac kalórii ale prečo niekedy nezhrešiť...Mrkám

Krémeš trochu inak... - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
1 hod, 10 minút

Ingrediencie

3kusyplátov listkového cesta alebo 1 mrazené rozdelené na 3 časti
1kusvanilkový puding
6kusyvajcia
6polievkové lyžicekryštálového cukru
1⁄2litermlieka
2kusyvanilínový cukor
3polievkové lyžicerum
8kusyplátkov želatíny
2kusysmotany na šľahanie
42dekagramypráškového cukru

Inštrukcie

Pláty lístkového cesta, upečieme a jeden plát rozkrájame. Ja krájam po dĺžke na 3 pásy a po šírke na pásiky asi 3 cm, ale môžete krájať aj na štvorce, ako sa komu páči.

Krém:

Puding,  žĺtka a cukor uvaríme v  ½ l mlieku. Do horúceho  pudingu pridáme rum (nemusí byť), vanilínové cukre a plátky želatíny, ktorú sme nechali napučať v studenej vode asi 5 min. Dobre premiešame aby sa želatína rozpustila – už nevaríme !

Prikryjeme vlhkou utierkou a necháme vychladnúť, občas premiešame. Ak sa niekto pýta prečo vlhkou, to aby sa nevytvorila kôrka na pudingu. Smotany na šľahanie vyšľaháme a zmiešame so studeným pudingom predtým krátko prešľahaným.

Sneh:

Bielka vyšľaháme s práškovým cukrom najprv za studena a potom nad parou kým sa neprichytáva na steny. Potom ešte bez pary šľaháme 10 min. Doporučujem byť trpezlivý, sneh ostane krásne lesklý a nebude kvapalnieť.

Skladanie – lístkové cesto natrieme krémom, položíme plát cesta, natrieme snehom a navrch naukladáme nakrájané kúsky tretieho plátu. Na záver jemne posypeme práškovým cukrom.

Postup: 

Krémeš trochu inak... - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Vyzerá úžasne. Áno

A ako úžasne chutíSlnko

Vypadá božsky:-D
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok