Mega čokoládový nízko sacharidový zákusok

Popis

Veľa kvalitnej čokolády, svieži tvaroh a relatívne skromne sacharidov

Mega čokoládový nízko sacharidový zákusok - recept

Zhrnutie

Porcie
Kusy
Zdrojwww.fitrecepty.sk
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

5kusyvajicka
1polievková lyžicamedu
2polievkové lyžicekakaa
60gramov85% čokolády

Inštrukcie

Rozpustíme čokoládku vo vodnom kúpeli či mikrovlnke. Zatiaľ vyšľaháme ostatné ingrediencie a postupne zašľaháme aj rozpustenú čokoládu. Cesto nám stuhne pridaním čokolády. Dáme piecť na malý plech na 10 minút na 220 stupňov.

Vytiahneme a necháme úplne vychladnúť - hodinu, dve, cez noc ak sa zabudneme Chichocem sa.

Krém: ízi pízi

Zmiešame spolu:

  • 500gr nízko tučného tvarohu
  • 1 biely jogurt
  • 1 polievkovú lyžicu vanilkovej esencie alebo Dr.Oetker Bourbon pasty
  • 1 polievkovú lyžicu medu / alebo 1 odmerku vanilkového proteinu (30gr) / alebo kľudne jeden vanilínový cukor
  • Do toho vmiešame :1 lyžica želatíny + 2 lyžice vody pripravenej ako je na sáčku (nevariť, len ohriať)

Natrieme na polovicu plátu a pričapíme druhou polkou.

Už som robila aj tak, že prekrojíme napoly až keď tvarohová plnka trochu zatuhne. Alebo neprekrojíme nič a máme nízky koláčik na ktorý nalejeme alebo nastrúhame zvyšok rozpustenej čokolády (zvyšok rozumej to, čo som z pôvodného 100gr balenia nezjedli).

Ja som sa ovládala a koláč som poliala 40gr rozpustenej čokolády - no dobre tak len 35 Veľký úsmev.

Odložiť do chladničky a zakázať všetkým do nej kukať aspoň 2 hodiny, kým si koláč oddýchne.

Brú chuť!

Poznámky

Pôvodný recept z fitreceptov - krém robím dľa seba.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.5
Priemer: 3.5 (8 hlasy)

Komentáre

Odpadneeeem......aká dobrota dobrotivá to je!

Tak to má teší, ak chutil. U nás ho milujeme všetci!

vyzerá fakt úžasne

 

Pre bezmliekových by som skúsila višňové alebo čučoriedkové želé. To som dávala už aj na tvaroh a kombinácia mala úspech. 

mne skor chýba tá biela vrstva. uz mám kúpenú kokosovú smotanu, čaká na experimentátorsku chuť

Tak to má nenapadlo! Skvela alternatíva !!!!

Ježišikristepanebožeprečo? :DDDDDDD

Ja nie som na sladké, ale keď vidím takéto koláče, tak slintám na monitor. A ešte to nazveš nízkosacharidové. To aby som to šla rovno upiecť, či čo?:D Ešteže je večer a nemám tvaroh, inak by som už trielila do kuchyne:))))))

Čo ti povedať? Mám ešte dva kúsky .... na raňajky odložené. :D 

Nahodou inak, keď robím tie babovka a do každej ide cez 400gr cukru, toto je fakt že nizkosacharidove. Jedna lyžica medu do cesta a do krému ak dáš proteín, to je skoro diéta ... ale len hodne skoro. Tuším doplním kalorické hodnoty.

Ďakujem, vyskúšam a dám vedieť, ako to bolo vyhodnotené

Trrrpnem a som celá netrpezlivá. Tlieskam

Tak som sa konečne dostala k tomu, aby som upiekla a sranda ti to bola ... ako priznám sa, dosť ma desilo to cesto, napriek tomu, že som vedela, že to máš odskúšané  ... možno aj preto mi to trvalo tak dlho.

Potom som musela o čokoládu bojovať - MM keď videl, že mu beriem tú jeho vysokopercentnú, vraj či mi na pečenie nestačí tá 50-tková ... no reku - chceš mať poriadny koláčik - tak nestačí....

Spokojná som ti prevelice - ja totiž nie som na sladké, takže mne to zapasovalo ozaj perfišne, gazda ako ten, kvôli ktorému som sa do toho vlastne dávala tiež nakoniec neobanoval, že sa vzdal tej čokiny ... ale prekvapko bola Barča, ktorá inak redukuje všetok cukor v receptoch na minimálne polovicu, ak ni na tretinu - vraj - málo sladké ... 

Tak asi nabudúce nedám proteín a dám med -lebo nabudúce isto bude ... a dokonca si myslím, že to cesto aj pri iných koláčikových výtvoroch použijem, to sa mi páčilo úplne najviac!

Aleže taká rada som!

Ja som sa s týmto cestom práve tento víkend sekla. A dosť nešťastne, lebo som išla na istotu - dala som dvojitú dávku a väčší plech a koťuha - čosi kdesi, málo ho bolo ( potrebovala som 24 koláčov). Tak som urobila druhú variantu - do okrúhlej formy a mrcha jedna zas som čosi kdesi iný tvaroh dala a čičo - proste to nestuhlo hneď ako som si predstavovala , resp. forma bola väčšia ako cesto. Takže sme s lyžicou s manželom večer zmastili celú dávku Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe. Návšteva dostala inú Vyplazený jazyk

alo no však - navnivoč to nevyšlo, tak čo Mrkám

Veľký úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok