Slané rožky so syrom...

Pridal/a anjeli

Chuťovo pripomínajú croissanty, ale príprava je jednoduchšia a zjedené sú raz-dva.

Slané rožky so syrom... - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 minúta
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
16 minút

Ingrediencie

300gramovpolohrubej múky
400gramovhladkej múky
100millilitrovoleja
2kusyvajicka
200millilitrovcmaru izbovej teploty
100millilitrovmlieka
1polievková lyžicasoli
1čajová lyžičkakryštálového cukru
1kusdroždia
na posypanie
250gramovzmäknutého masla alebo iného tuku
250gramovnastrúhaného údeného syra
Na potretie
1kusvajicka

Inštrukcie

V zohriatom mlieku si rozmiešame cukor a rozdrobíme droždie. Necháme vzísť kvások. Do misy si nasypeme obe múky, pridáme soľ, zamiešame, pridáme olej, vajcia, cmar, a vykysnutý kvások. Zamiesime cesto, ktoré necháme prikryté na teplom mieste kysnúť na dvojnásobok.

Maslo alebo margarín si rozdelíme na 6 častí.

Cesto si rozdelíme na 9 rovnakých častí.  Vezmeme si 3 z nich a každú rozvaľkáme na pomúčenej doske na tenkú placku. Na prvú placku si naukladáme plátky z masla /1/6/ a posypeme časťou syra, prikryjeme druhou plackou, na ktorú poukladáme plátky masla /druhú 1/6/ a znovu posypeme časťou syra a prikryjeme treťou plackou. Trochu valčekom rozvaľkáme a pomocou ostrého noža alebo radielka rozdelíme placku /kruh/ na 8 častí. Každú zrolujeme do rožka /začneme od širšej strany/, poukladáme na plech vyložený papierom na pečenie /odporúčam, nakoľko nám maslo alebo tuk bude pri pečení určite vytekať a síce rožky pri chladnutí niečo vsiaknu späť, ale uľahčíme si potom umývanie pekáča Mrkám./ Vezmeme ďalšie 3 časti cesta a znovu rozvaľkáme natenko, poukladáme maslo a posypeme syrom ako som popísala vyššie a znovu rozdelíme na 8 častí, z ktorých zrolujeme rožky. Postup zopakujeme ešte raz. Rožky potrieme vajíčkom /kto chce môže posypať semienkami/ a pečieme na 200°C, cca 15 minút... treba si ustriehnúť a piecť dozlata. Necháme vychladnúť na plechu a potom už len degustujeme Chichocem sa.

Poznámky

Bonus: zapojte deti, aby si precvičili matematiku...Veľký úsmev

Vaše hodnotenie: Žiadne
2.5
Priemer: 2.5 (2 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok