reklama

Už nám tu chýbalo trochu vzrušenia

Kamila , 02. 05. 2021 - 20:17

reklama

Zo dva týždne tu bol pokoj, od bývalého premiéra. Po tom, čo obehal Rusko, Maďarsko a na dvojhodinovej tlačovke zvozil pod zem čiernu Zuzanu Baťovú, šéfku ŠUKL, kvôli Sputniku, nebolo chvíľu o ňom počuť. Nie však nadlho.  Zas tu máme niečo nové, čo zachráni Slovensko. Prekvapenie

Už si pripadám, ako za minulej vlády, keď sa prijímali rozhodnutia, podľa toho ako sa Danko vyspal. Teraz sa bývalý premier asi naplno pohrúžil, do novej funkcie, v ktorej podľa vlastných slov veľké znalosti nemá. Internetom koluje jeho hláška  niečo v štýle "Mňa sa na financie nepýtajte, ja im nerozumiem, u nás ich ma pod palcom manželka"

Matovičova najnovšia spásonosná myšlienka je, že navýšený dlh krajiny, ktorý vznikol kvôli pandémii, pokryje zvýšená DPH z 20 na 25 %. A pritom len antigenové testovanie do nekonečna a ešte ďalej, ktoré sme tu mali vďaka nemu, nás stálo obrovské peniaze.  Zvýšenie DPH je jedná veľká téma, za ktorou si môžeme predstaviť zdražovanie všetkého. Druhá jeho priorita bude podpora rodín, ktoré majú deti, čím viac , tím lepšie. Neviem či sa chystá zvýšiť klasické rodinné prídavky, či daňové bonusy, či čo. Vraj to chce podmieniť prácou rodičov. A čo v prípade, keď si ju rodičia nevedia zohnať?

Argumentuje to zlou situáciou "slobodných" matiek s deťmi., (že tie zvýšené DPH nebude veľa stáť. ) Ako je mi naplno jasné, že ženy samoživiteľky s deťmi, niekedy aj otcovia, to majú v dnešnej dobe vééľmi zložité. Mnohé žijú na hranici chudoby. Len si myslím, žeby sa to dalo riešiť priamo podporov solo rodičov. Však v ťažkej situácii sú aj mnohé kompletné rodiny, ak niektorý z rodičov, ak nie dvaja prišli kvôli pandémii o prácu. Ale nedá sa to riešiť tak, že bude urážať ľudí bez detí .... A už vôbec nemyslím, že toto bude motivovať mladých aby mali deti. Skôr utečú zo Slovenska pri takom spôsobe fungovania našej politiky.

Čo ma však na tom všetko najviac zaráža, alebo možno ani už nie, že namiesto toho aby prerokoval nejaké svoje spásonosné nápady s koaličnými partnermi a hlavne s odborníkmi, začne ich vyťahovať na FB na svojom účte. Najprv náznakoch, potom s veľkým halooo. Takto sa dôležité odborné a ďalekosiahle rozhodnutia nerobia.


reklama

balalajka, Po, 03. 05. 2021 - 12:18

To robí verejný prieskum podľa mňa. Tie statusy na FB. Veľký úsmev

Tešíme sa na zvýšenú DPH - niekto tie špachtličky do nosa zaplatiť proste musí. Vyplazený jazyk

Kamila, Po, 03. 05. 2021 - 17:18

Ide mu to skvele, ten verejný prieskum. Chichocem saJa by som si predstavovala odbornú diskusiu medzi odborníkmi od ekonomov, sociologov ...,.  Akosi je to celé zle. Peniaze sa za pandémie neuveriteľne míňali, často nie najlepším spôsobom. Rozumiem tomu, že štát v blízkej budúcnosti potrebuje riešiť vzniknutú situáciu, len nie takto amatersky. To nahráva opozícii, vytáča mladých  a nielen ich. Hold oba je iná, rodičovstvo sa odkladá na neskôr, alebo na nikdy. Jedna vec, je životný štýl mladých tejto doby, ďalšia drahé bývanie, frustrácia z doby,  situácie na Slovensku ... Ozaj to nijak nezmení, ak bude Matovič nadávať mladým ženám do karieristiek ...

Iwa, Po, 03. 05. 2021 - 19:29

Úplne celé zle. Ten by mal vrátiť nie len diplom a potvrdenie o maturite, aj vysvedčenia zo ZŠ! OK, zvýši spolu s DPH aj prídavky na deti radikálne o 175 € (tak písali na fb). A čo s dôchodcami? Tým zvýši dôchodky? Alebo sa v obchode preukážu papierikom, že sú na dôchodku a budú mať DPH pôvodnú? Alebo ich nechá umrieť hladom? Aj pre mladých sa stanú mnohé veci nedostupné, vrátane bývania. budú ostávať pri rodičoch, nebudú si zakladať vlastné rodiny. Už by ho mali niekde zavrieť.

Kamila, So, 08. 05. 2021 - 17:54

Často u nás zaznieva otázka " Kam sa sťahujeme?" Vždy to súvisi s politikou na Slovensku. Dnes som s tou otázkou prišla ja. Znova mi zostáva rozum stáť. Jednu z mála rozumných ministeriek, Kolíkovú, ide odvolávať opozícia. Lebo Fico chrli oheň a síru na všetky strany, jasne aj dôvod si našiel ..., ale že ešte ďalší dôvod na jej odvolanie vytiahlo Oľano, lebo jej brat je vo firme, čo prenajíma priestory Ministerstvu spravodlivoasti, pritom tá zmluva o prenájme vznikal za predchádzajúcej vlády, keď o Kolíkovej nik nechýroval .... Celé zle, je to choré a smutné. To čo sa deje v vládnej koalícii, to čo nám hrozí od opozície ak sa dostane ku vláde ... ešte sme sa nepozbierali z ďalšej vlny kovidu a už tu fantazíruje Matovič, s takými reštrikciami momentálne voči živnostníkom ...., lebo jedna vec je znížiť paušálne výdaje, druhá ich celkom zrušiť ... Ako jasné, najprv to dúfajme musí celé prejsť odbornou diskusiou, ale tak či tak nás čaká zdražovanie, zvyšovanie odvodov ...? "Kam sa sťahujeme?"

Amalka, So, 08. 05. 2021 - 19:56

Je to dokonalá groteska, keby to bol knižný príbeh, tak je TOP. Ale, že my toto Kocúrkovo máme normálne v reále... vlasy dupkom Mlčím

Kamila, Po, 10. 05. 2021 - 17:18

Za mňa, skôr veľká dráma. Ale v podaní Motoviča, prerobené na obrovskú frašku, pome dačo vymyslieť, nech mladý plodia deti ..PrekvapenieChichocem saÁno, najlepšie do  roka.

Prebehla som si informácie o reálnych podkladoch na ministerstve financii k daňovej reforme., Jej snahou je, čo najväčšie zjednodušenie, zjednotenie odvodov, zrušenie kadejakých výnimiek, odpočtov ..., a možno aj zrušenie paušálných výdajov. Len za mňa by to bolo po prvé, znova vedenie učtovníctva, tam kde by ozaj nemuselo byť, pre mnohýh vymýšľanie imaginárných výdajov. A je to ťažké, ak človek pracuje  z domu, nemá nárok si dať do nákladov ani spotrebu elektrickej energie, ani nájom, ani teplo nič, pokial nemá vlastný elektromer a iné ... Takže mu ostanú nulové náklady a vysoké dane. Len prečo z takejto odborne predpripravenej reformy, Matovič vytiahol, zvyšovanie DPH a zachraňovanie rodín s deťmi, netuším. A najhoršie na tom, je že vo svojich plánoch nemyslí na deti, ktorých rodičia prišli o prácu, nevedia si nájsť prácu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama