Moravské koláče kváskové

Popis

Môj osvedčený bačičkovský recept som skúsila zmeniť na kváskový a celkom sa vydaril.

Moravské koláče kváskové - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 hod
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
5 hod, 20 minút

Ingrediencie

200gramovpšeničného kvásku
500gramovpolohrubej múky
4polievkové lyžicecukru praškov1ého
120gramovmasla
2kusyžĺtka
250millilitrovmlieko
1kusvanilkový cukor, citrónová kôra, štipka soli
plnka
500gramovtvarohu
1kusvanilkový cukor
2kusyžĺtka
2polievkové lyžicecukru, citrónová kôra
50gramovhrozienka
drobenka
120gramovhladká múka
2polievkové lyžicecukru
1kusvanilkový cukor
50gramovmasla
slivkový lekvár
vajíčko na potretie

Inštrukcie

Večer si pripravíme kvások - 1 PL štartét, 100 g hladká múka  celzrnná, 100 g vlažná voda.

Mlieko si trochu zohrejeme a necháme v ňom rozpustiť cukor a mlieko. Kvások zasypeme múkou, pridáme žĺtka, vanilková cukor a citrónovú kôru. Potom do múky zapracujeme mlieko s tukom a cukrom. Vymiesime hladké pružné cesto - podľa potreby môžeme pridať múku prípadne mlieko. Cesto prikryjeme a necháme 3 hod kysnúť na teplom mieste.

Medzitým s pripravím tvarohovú náplň zmiešaním všetkých surovín, hrozienka umyjeme. Nemusia byť alebo môžeme dať brusnice. Taktiež si pripravíme drobenku spojením všetkým surovín - podľa potreby pridáme tuk alebo múku, prípradne dosladíme podľa chuti.

Z vykysnutého cesta si lyžicou kladieme na pomúčenú dosku kôpky, ktoré rukou roztiahneme. Na každú kôpku dáme tvarohovú plnku, prstami povyťahujeme okolo cesto a spojíme do buchtičky, spojom dole kladieme na plech - kladieme ďalej od seba. Palcami alebo menším pohárom stačíme prostriedok, ktorý potrieme slivkovým lekvárom a posypeme drobenkou. Plech prikryjeme a necháme podkysnúť 1 hodinu. Potom okraje potrieme vajíčkom a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 st. približne 20 min. Keď sú pekne ružové sú upečené Úsmev.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.77778
Priemer: 3.8 (9 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok