predčasné zverenie do starostlivosti matky

Otázka používateľa: 

Szarková

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Mám dve deti s bývalým priateľom, ktorý sa mi momentálne vyhráža že mi zoberie deti. Keďže ešte neprebehol súd, chcem sa spýtať ako postupovať. Viem že musím podať návrh na súd. Len ako sa to volá? Ide o to, že ja osobne mám z neho strach. Keď som bola tehotná veľa krát na mňa zdvihol ruku, oplieskal ma o auto, pár dní po pôrode ma oplieskal o stenu a o postel. A teraz ešte tie vyhrážky. Nemá problém na mňa hučať a nadávať mi pred deťmi.

Ako začať taký list? Čo všetko do toho zahrnúť? Viem kam ho poslať ale to je tak všetko čo viem a nechcem čakť kým mu zas prepne a naozaj mi ich zoberie. Ďakujem za odpoveď a radu.

Ostávam s pozdravom.

 

Odpovedá: 

JUDr. Milan Ficek, advokát

Dobrý deň, podajte návrh na súd na úpravu práv a povinností k maloletému dieťaťu. 

Ak na Vás zdvihol ruku počas tehotenstva, určite to tam uveďte. Tie všetky vyhrážky môžete tiež spomenúť v návrhu. 

Dieťa Vám určite nezoberie, ak je maličké. 

Ak chcete informácie o tom ako postupovať na stránke http://ficek.sk  je pravo vyhľadávacie pole, tam zadajte "návrh na úpravu práv a povinností k dieťaťu". Nájdete veľmi veľa informácii.

 

JUDr. Milan Ficek, advokát

http://ficek.sk

Komentáre

To je strašné, ak zdvihne muž ruku na tehotnú ženu, prípadne ženu po pôrode. Neviem si to ani predstaviť. Od takého radšej rýchlo preč a nechajte si poradiť právnikom.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.