Šišky ako ruža

Pridal/a M.á.r.i.a

Šišky trochu inak, v tvare "ruže" pri pohostení isto zaujmú a ak k nim pridáte domáce džemy ich chuť bude božskááá...

Šišky ako ruža - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod, 40 minút
Čas varenia / pečenia
6 minút
Celkový čas
1 hod, 46 minút

Ingrediencie

600gramovhladká múka špeciál
200miligramovmlieko
21gramovdroždie
4polievkové lyžicecukor
3kusyvajce
1⁄2deciliterolej
1⁄2deciliterrum
1čajová lyžičkasoľ
1polievková lyžicacitrónová kôra
Ešte potrebujeme:
  olej
  mrkva

Inštrukcie

V troche vlažného mlieka rozpustím droždie,  pl cukru a nechám nakysnť kvások. Múku so zvyšným si preosejem do misy, pridám vajíčka, soľ olej, rum a kvások. Postupne prilievam zvyšné vlažné mlieko a vymiesim tuhé ale vláčne cesto (nie riedke). Na záver zapracujem do neho nastrúhanú citrónovú kôtu. Nechám vykysnúť hodinu na teplom mieste.

Z vykysnutého cesta si odoberám cesto a vytvarujem si z neho po 10 guličiek v troch veľkostiach. Necám pripkryté 15 min. podkysnúť. Papier na pečenie nastrihám na štvortce - na papier položím vykysnutú guličku, v strede malým pohárikom roztlačím a okolo narežem na 6 lupienkov ku okraju jamky v strede. S papierom opatrne zosuniem do zohriateho oleja a pečiem z každej strany pekne do ružova (približne 3 min. z každej strany.

vybetám na papierové servítky. "Kvietky" pocukrujem, do stredu dám džem poda svojej chuti a ukladám od najväčšej po najmenšie - pekne to drží spolu, ten džem to spojí. Už len dobrý čaj alebo varené vínko a dobrú chuť !

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok