Uhorkový šalát môjho pradeda

Popis

Môj pradedo by povedal samozrejme ogorkový se smatánku ÚsmevÚsmev. Už som ho tu kedysi spomínala, v I. svetovej vojne bol kuchár a tak zjavne domov doniesol aj vplyv iných kuchýň. Ako dieťa som toto jedlo nechápala. Musela som podrásť, aby som tomu došla na chuť. Je to vzdialený brat južnoeurópskych tzatziky.

Uhorkový šalát môjho pradeda - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
5 minút
Celkový čas
10 minút

Ingrediencie

300gramovuhorky
50millilitrovšľahačková smotana
3štipkysoľ
1štipkamleté čierne korenie
1zväzokkôpor

Inštrukcie

Jedlo sa pripravovalo z takých odrastených uhoriek. Očistili sa a nastrúhali na plátky. Posolili a nechali pustiť vodu. Potom sa vyžmýkali, zaliali smotanou, ktorá sa zobrala z domáceho mlieka. Pridalo sa korenie a na vrch kôpor.

Pradedo tieto uhorky jedával pôvodne so zemiakmi. Neskôr sa to jedlo aj s chlebom ako ľahká večera. Samozrejme to len vtedy, keď nebola na pláne ťažká práca ÚsmevÚsmev

 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Komentáre

Ja milujem jedlá, ktoré majú príbeh. A toto má príbeh:) 

Takéto uhorky miloval aj môj svokor, ešte si pridával aj cesnak 

U nas  sa robi dost casto z pridanim  mletej červenej papriky,cenaku a kyslej smotany.Je vynikajuci,zalizujeme sa i za ušami.Tiez ho mame od prababicky.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok