Jablkovo tvarohové knedličky

Popis

V chladničke tvaroh tak som chcela robiť jablkové palacinky s tvarohou plnkou. Spomenula som si na knedlíky, ktoré som dávno nerobila - zvíťazili

Jablkovo tvarohové knedličky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

3kusyjablčka väčšie
250gramovtvaroh hrudkový
50gramovmaslo
2kusyvajicka
180gramovhruba muka
1⁄2čajová lyžičkaskorica
1kusprášok do pečiva, štipka soli
na posypanie
1kusškoricový cukor,. mletý cukor, kyslá smotana
4polievkové lyžicemaslo

Inštrukcie

Jablká očistíme a nastrúhame na hrubo, tvaroh vymiešame s maslom, pridáme šipku soli a vajíčka - spolu vymiešame, pridáme nastrhané jablká, múku a rukou spracujeme na kompaktnú hmotu. Vlhkými rukami robíme guľky, ktoré vyvaríme v troche osolenej vode 15 min. Na tanieri polejeme rozpusteným maslom, posypeme škoricovým cukrom a pridáme kopček kyslej smotany. Podľa chuti posypeme ešte práškovým cukrom.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3
Priemer: 3 (2 hlasy)

Komentáre

To vyzerá TAK DOBRE a piatkovo. Jablká aj tvaroh máme. A ja neviem, čo na rýchlo ukuchtiť dnes na večeru. Vyzerá to na knedlíky. Mňam!

Veru piatkovom, sú dobré. Len si jednu hoď do vody či sa nerozpadne a pridaj múku, záleží od tvarohu...zabudla som napísať do receptu.
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok