Tvarohové guľky s dusenými jablkami

Popis

Keď sa jablká na vás pozerajú z misy a nik ich nechce lebo už s "zvráslavelé" Chichocem sa, tak im treba pomôcť....rada ich použijem napr. do pudingu, na palacinky ale ak je v chladničke tvaroh aj na guličky z neho.

Tvarohové guľky s dusenými jablkami - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
35 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
45 minút

Ingrediencie

guľky
500gramovtvaroh hrudkový
3kusyvajce
150gramovkrupica hrubá
2polievkové lyžicejemná strúhanka
1štipkasoľ
100gramovcukor krupica
3kusyjablko
1kuscitrón
2plátkymaslo

Inštrukcie

V tvarohu dobre rozmiešame vajíčka,nastrúhanú citrónovú kôru a soľ. Pridáme krupicu a strúhanku, vypracujeme cesto a necháme 1/2 hod. odpočinúť.

Medzitým si očistíme jablká a nakrájame na kocky (ja som dala aj jednu hrušku), pokvapkáme so šťavou s citróna. Cukor si upálime na svetlý karamel, pridáme 1 plátok masla, necháme spolu rozpustiť, dáme jablká, necháme podusiť ale nie rozvariť.

Z tvarohového cesta robíme vlhkými rukami guľky a varíme vo vode 10 min. - pekne vyplávajú na vrch. Vyberieme ich a dáme do rozpusteného 1 plátku masla aby sa nelepili na seba. Na tanieri podávame s dusenými jalkami. Komu bude málo sladké dajú sa posypať práškovým cukrom alebo trochu poliať medom.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok