reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Výžívné-exekúcia

19. 09. 2013 - 09:17, od kristin11

Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu.Priateľ obdržal príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy povinného.Potiaľto tomu rozumenieme.
Pohľadávka sa týka:
-dlh na výžívnom za obdobie od...- do...
-50 eur bežné výživné na dieťa...do zaplatenia


reklama

Náhradné termíny návštevy otca s dcérkou

18. 09. 2013 - 21:56, od Ivis

Dobrý deň.
S otcom mojej dcérky nežijem už dva roky. V rozsudku súdu máme dohodnuté časy
stretávania sa dcérky s otcom, ale problémy nastávajú, keď dcérka je chorá
a dané stretnutie sa nezrealizuje. Otec žiada náhradné termíny, ale kvôli častým chorobám dcérky nieje možné dávať náhradné termíny. Prosím chcem sa spýtať existuje zákon, ktorý mi to prikazuje?
Ďakujem za odpoveď.

Vypoved

17. 09. 2013 - 21:59, od petrask

Dobry den, som na rodičovskej dovolenke do 25.9.2013 a som stale zamestnana, no medzicasom (asi pred rokom)sa firma predala a nadobudla noveho vlastnika, a moj predchádzajúci séf sa nevie s nim viac skontaktovat, nakolko novy majitel zmenil cislo. Cela agenda mu bola odovzdana aj so zamestnancami a nikto ma neupozornil, ze sa firma predava a tymto padom mi nema kto dat vypoved a pod. papiere pre socialne ucely. V socialnej poistovni mi poradili podat vypoved zo strany zamestnanca a ze aj ked sa neprevezme, sa bude povazovat prac. pomer za ukonceny. V soc.

majetkove vyrovnanie

17. 09. 2013 - 09:27, od miruska691

Prajem dobry den ! Chcela by som Vas poprosit o radu . MOj priatel riesi takyto problem . Od augusta 2012 nezije s manzelkou v spolocnej domacnosti , obaja hospodaria zvlast . V novembri kupil byt , ktory bol financovany cez uver . V marci tohto roku sa rozviedli . Teraz uz exmanzelka si narokuje polovicku tohto bytu . Nikdy v nom nebola , nikdy v nom spolu nezili , nedala do neho ani euro a nesplaca uver !!! Moze si nieco narokovat v tomto byte ??? Nejaky vyplat ??? Dakujem za odpoved a radu ako postupovat v tomto pripade . S pozdravom Mirka H.



Invalidny

16. 09. 2013 - 14:55, od adria

Dobrý deň chcem sa spýtať ako je to možné ,že som 3 týždne pred súdnym pojednávaním doniesla na súd nové skutočnosti lekárske záznami napr.

Vymahanie vyzivneho

13. 09. 2013 - 13:59, od mandy

Pan advokat,
prosim Vas o radu v mene mojej sestry. Jej ex-priatel jej uz 4 mesiace nezaplatil vyzivne na syna. Bola aj na policii. Navstivila aj Socialku, chcela si vybavit nahradne vyzivne. Tam jej povedali, ze musi ist najprv za exekutorom, tak za nim isla.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama