reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Odchod zo zamestnania

06. 10. 2013 - 21:50, od Simka2

Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať - či v mojom prípade môžem od zamestnávateľa žiadať odstupné - alebo ako najlepšie doriešiť vzniknutú situáciu.


reklama

výživné na 19letou dceru

05. 10. 2013 - 18:44, od nový

Dobrý den,chci se nejdříve poradit,než něco podniknu.Požádat o zrušení výživného mohu soud.dotaz-již 10 let nežiji ve společné domácnosti se ženou,rozvedeni nejsme.Platím výživné na 3děti.Dcera v 16 letech otěhotněla na MD šla manželka.Od18 let přešla MD na dceru.V16 ihned ukončila školu.Otce dítěte neuvedla do rodného listu.Ale žije s dcerou ve společné domácnosti.Mám nadále pokračovat v placení,nebo se obrátit na soud?Díky za odpověd

zrušenie výživného na plnoleté dieťa

05. 10. 2013 - 10:25, od anjelik14111

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. moja dcéra žije už dlhé roky s otcom, tým pádom som jej bola povinná platiť výživné. tento rok však ukončila strednú školu maturitou a mám informácie(z druhej ruky, kedže dcéra nemá záujem o kontakt so mnou, kedže manžel ma neprávom očiernil), že na vysokú školu nenastúpila a o tom či pracuje neviem. ako mám dalej pokračovať, ked chcem zrušiť platenie výživného. vopred dakujem za pomoc

trestné oznámenie

03. 10. 2013 - 20:11, od mariajana

Dobrý deň pán advokát, moja otázka sa týka trestného práva. Prosím Vás, chcela by som vedieť, čo znamená stiahnuť trestné oznámenie /resp.ho odvolať/ a aké následky a dôsledky z toho vyplývajú, pre osobu, ktorá trestné oznámenie podala. Konkrétne napríklad, keď žena podá trestné oznámenie na manžela, ktorý ju pod vplyvom alkoholu psychicky týral,bol vulgárny... Hrozí jej, že pôjde do väzenia za krivú výpoveď, zápis v registri trestov, alebo nejaká finančná pokuta...alebo čo ešte...?
Ďakujem pekne za odpoveď.



Zodpovednosť za prepravovaný tovar.

01. 10. 2013 - 13:54, od Erkočka

Dobrý deň pán advokát.
Poprosím Vás o radu. Ešte pred rokom som zadala dopravnej spoločnosti v CZ o prepravu tovaru kamiónom z PL do CZ. Bolo dojednané, že sa bude nakladať 10.9 a vykladať 11.9.. Zásielka však nedorazila, tak sme začali pátrať. Vodič mal vypnutý mobil, tak ani špeditér nás nevedel informovať. Kamión na vykládku dorazil 12.9. s poškodeným tovarom.

výživné na plnoleté dieťa

30. 09. 2013 - 17:51, od patrik.ciesko

Dobrý deň, mám problém s tým že naši sú rozvedený 17 rokov otec posiela výživné 75€..a mama pred 4 rokmi odo mňa odišla a nechala ma na krku starkej...a neplatila na mňa absolútne nič. či si teda môžem požiadať na súd o výživné aj od mami aj od otca..a akú približnú čiastku? dakujem.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama