reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Zmena priezviska

02. 04. 2013 - 08:54, od KATARINA1989

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: som slobodná matka a pri zápise na matrike dostal môj syn moje priezvisko. Otec dieťaťa s tým súhlasil, že sa bude volať mojím priezviskom. Ale teraz žiada zmenu,aby mal priezvisko jeho a aj moje. Je možné ,aby sa to zmenilo, ked už raz podpísal a súhlasil, že náš syn bude nosiť moje priezvisko? Neboli sme ani spolu zosobášení, ani sme spolu nežili a neviedli žiaden vzťah.. Vopred dakujem za odpoved.

Rada

01. 04. 2013 - 15:48, od milan2193

Vazeny Pan Bános

Rad by som vas poprosil o radu.Ja a moja ex sme sa rozisli a ona zostala tehotna.Byvala sice este s ex jak sme spolu chodili takze som zostal troche na vazkach.Porodila syna ale neni som si isty ci vobec je moj a ci ma vobec udala ako otca.takze moje otazky su.
1.Ak ma neudala ako otca ci ma narok ziadat vyzivne?

Právna pomoc

31. 03. 2013 - 18:11, od mama_mama

Dobrý deň,
chcela by som radu, ukončila som štúdium na súkromnej VŠ.
Štúdium prebiehalo externou formou, čiže som platila školné.
Prišlo mi vyrozumenie, že ukončenie akceptujú, lenže mi odmietajú vrátiť časť školného.
školné vracajú, len na základe zdrav. problémov, preto som k svojek žiadosti priložila aj


reklama

Vykázanie z domu

30. 03. 2013 - 18:56, od maria128

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o pomoc. So sestrou sme zdedili polovicu domu, druhá patrí našej mame. Problém je ale v manželovi mojej sestry, ktorý úmyselne poškodzuje náš majetok. Napr. bez povolenia vyrúbal všetky stromy v záhrade, poškodil fasádu domu, zasahuje do elektrických rozvodov pričom na to nemá žiadne oprávnenie, skladuje svoje veci v dome a ktomu všetkému napáda ešte aj moju mamu a mňa. Dokonca ani sestra si s nim nevie poradiť. Ako by som mala postupovať, dá sa mu zakázať vstup do domu a na pozemok? Je na to vôbec nejaký zákon? Ďakujem za Vašu pomoc...

Ako dlho trvá súdu? II.

29. 03. 2013 - 14:05, od Kosimka

Dobrý deň. Ďakujem za odpoveď ohľadom prvej otázky. Očakávala som, že to bude zdĺhavé. Chcem sa ešte spýtať, ako sa mení situácia, ak rozvádzajúci sa manželia majú kopu dlhov, začala sa voči nim už aj exekúcia, on má zablokované účty kvôli neplateniu výživného na deti. Exekúcia bola pozastavená, nakoľko prebieha súdne konanie ohľadom deľby majetku. Myslíte, že kvôli dlhom by to súd mohol riešiť rýchlejšie? Čo sa bude diať, ak jedna strana nebude s rozhodnutím súdu súhlasiť? Ďakujem pekne za odpoveď.

Neplatenie výživného

29. 03. 2013 - 12:18, od tajnicka

Dobry den, neviete mi nahodou poradit, co v takom pripade ak byvali neplatil,sudom urcena ciastka bola 200€ mesacne na dve deti, nejavil zaujem o deti, rok sa vysetrovalo trestne oznamenie, v novembri 2012 ho odsudili na 12mes. ale s 2rocnou podmienkou. Pravoplatnost trestneho rozkazu nadobudol 29.11.2012. Kedze mi dalej neplatil, 15januara 2013 som podala nove trestne oznamenie, ktore mi bolo zamietnute, pretoze vraj tu neprebehla zakonna lehota 3mes.neplatenia.



PZP

28. 03. 2013 - 09:31, od Timotej

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď,ja so však poisťovni zaslala dva listy / doporučene /.

Po materskej do práce

26. 03. 2013 - 11:01, od hajdukova miroslava

Dobry den pan advokat...Mam taky problem prave som sa vratila od šefa nakolko by som chcela ist naspet do prace 24.3 mal syncek 6 mesiacov .Matersku mam do 1 aprila.Moj šef zacal vymyslat ze moj štond je zrušeny...nato som mu povedala ze moj štond zruseny nie je ved na tom pracuje teraz pan XY. A potom mi zahlasil takuto vetu...Podmienka bude ze nebudete marodit.Moze mi taketo niečo dat ako podmienku? Teraz ked budem chora mam umriet v praci, Dakujem za odpoved Mirka

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama