reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Svokra

22. 04. 2013 - 07:42, od miri26

Dobrý deň, prosím vás máme taký problém.Svokra si zoberie pôžičku alebo paušál a neplatí ho a nám potom chodia listy zo súdu, či súhlasíme byť ustanovení za opatrovníka.Vôbec nevieme kde sa nachádza kedže sa presťahovala a nechala si starú adresu.Chcem sa opýtať či sa dá aby nám tie vyzvy zo sudu nechodili.Aby sme nemuseli zakaždým písať odpoveď a bežať s tým na súd.Nevieme kde býva a ani sme sa s ňou predtým nestretávali tak prečo chodia výzvy nám keď má ešte 2 ďalšie deti.

Výpoveď

21. 04. 2013 - 17:03, od Janka Michalcová

Dobry den,pracujem v jednej skole ako upratovacka na polovicny uväzok,som ZTP a nakolko sme s mojou kolegynou sikanovane od par uciteliek chcela by som da t vypoved,len neviem aky paragraf tam mam napisat a ci by som mala narok na odstupne keby som dala vypoved zo zdravotnych dovodov.Dakujem za odpoved.

Súdne rozhodnutie

17. 04. 2013 - 13:00, od utopia

Dobrý deň.Mám súdne rozhodnutie kde sa môžem s dietatom stretávať cez párny týždeň od piatka do nedele,letné prázdniny od 1-15v júli a tiež aj v auguste.problém je v tom že koniec školského roka pripadá na piatok párny týždeň./28.6/ kedy by som mal byť s dieťatom ako bežný párny týždeň.Matka ale odmieta dieťa dať s tým že sú prázdniny a tie mám v rozhodnutí až od 1.7.KTO MA PRAVDU.Minulí rok tiež dieťa odmietla dať.Je koniec školského roka nadradený bežnej úprave.Dakujem za odpoved.


reklama

Obecný byt

15. 04. 2013 - 07:35, od VIERKA61

Dobrý deň,prosím mám takúto otázku. Už 13 rokov bývame v obecnom byte na dedine.Asi pred týždňom prišla za nami starostka obce,že poslanci dali návrh aby sme dom-byt odkúpili,opravili strechu,fasádu ,upravili dvor ,všetko.Ale mi nemáme toľko peňazí,práve preto sme sem išli bývať lebo nemáme kde.Tento dom je vlastne bývalá škola plus učiteľský byt,v bývalej škole býva jedna rodina a učiteľskom byte mi- 5členná rodina.

Spoločné bývanie v trojke?

13. 04. 2013 - 21:04, od kozicka007

Dobrý deň pán advokát.

Na základe toho, ako sa u mňa s manželom (NE)vvyvíjajú naše vzťahy, sa na vás obraciam s otázkou čo ma mučí.
Manžel a ja vlastníme spolu rodinný domček, ktorý sme nadobudli spoločne počas manželstva.
Má manžel právo, si do tohoto domu, kde žijeme spoločne aj s troma už takmer dospelými deťmi nasťahovať svoju milenku?
Rozvedení nie sme, ale v blízkej budúcnosti to chcem riešiť.
Okrem toho manžel už asi rok nikde nepracuje a sama živým (skôr živoríme)
päť člennú rodinu. Teda jeho, seba a naše tri deti.
Ďakujem za skorú odpoveď.



Vyjadrenie k posudku

12. 04. 2013 - 15:46, od ruslana

Dobry den,podala som navrh na upravu vykonu rodicovskych prav a povinnosti. Na prvom pojednavani (oktober) sme sa s byvalym priatelom nedohodli,bolo nariadene sudne dokazovanie (vyziadal si ho byvaly priatel)a cele to bolo odrocene na neurcito.Dnes (april) som obdrzala znalecky posudok z odboru psychologie, s ktorym som v celom rozsahu spokojna,mam sa vsak k nemu vyjadrit. V akej forme sa pise toto vyjadrenie, vo forme ziadosti,...? Co ma vsetko obsahovat? Dakujem za radu, pekny den.

Zrušenie BSM

10. 04. 2013 - 22:32, od Monci21

Dobrý deň. Chcem sa spýtať bližšie na zrušenie BSM počas manželstva. Obidvaja sme živnostníci, i keď momentálne som ja na materskej dovolenke. Manžeľ už dlhšie podniká, ale asi 2 roky sa mu nedarí tak ako by sa malo. Začalo to rôznymi neuhradenými pohľadávkami, ktoré sa mu nepodarilo vymôcť, potom stratil nejaké zákazky a na vykrytie svojho deficitu sa aj on zadlžil a asi aj zadlžuje, mešká s úhradami a pod. Chová sa veľmi nezodpovedne a ja som z toho takpovediac "na nervy", hanbím sa s tým aj niekomu zdôveriť.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama