reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Podvod

19. 03. 2013 - 19:56, od macejo1

Dobrý deň

Chcel by som sa informovať na jednu situaciu. Pred časom som podnikal s plastovými oknami. Mal som 3 zákaznikov ktorým som spravil škodu.

Situacia:

Závet

19. 03. 2013 - 10:08, od sidou

Dobry den,
chcela by som sa spytat ohladom zavetu.
Moji rodicia su v danm case zijuci a mam nevlastnych surodencov (mama aj otec maju deti z prveho manzelstva).
Avsak, chcela by som spisat zavet,ale tak,aby moj otec dedil po mne vacsiu cast majetku a mensiu cast majetku osoba,s ktorou nie som v ziadnom pribuzenskom vztahu.


reklama

Neplatenie výživného.....

19. 03. 2013 - 09:55, od Bamulinka36

Pekny den pan advokat,chcela by som Vas poprosit o radu.Manzel mi ma platit sudom urcene predbezne vyzivne,rozsudok vykonatelny dna 10.1.2013,cize mi uz nezaplatil tri mesiace.Dna 1.2.2013 som davala exekutorovi navrh na vykonanie exekucie.Mozem podat aj trestne oznamenie na manzela?Mam uz narok na nahradne vyzivne od statu?Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.S pozdravom Eva.

Matka nemá nárok na rodičovský príspevok na Slovensku

19. 03. 2013 - 08:16, od siciak

Dobry den, dna 5. marca 2013 sa mi narodil syn, som slobodna matka, otec dietata pracuje v Rakusku, avsak uz spolu nezijeme, ale chcela som, aby bol uvedeny v rodnom liste. Ked som si isla vybavit rodicovsky prispevok a pridavky bolo mi povedane, ze na nic nemam narok, ze si vsetko ma vybavit otec dietata v Rakusku. Ale ja mu nemozem verit, ze nieco vybavi a ak by vybavil tak z tych penazi na dieta nic neuvidime a my so synom budeme celkom bez prostriedkov.



Pracovná zmluva

17. 03. 2013 - 15:47, od Tinuska765

Dobrý deň.Chcela by som poprosiť o radu,pretože už neviem ako mám ďalej pokračovať.Mám 27 rokov,ukončenú vysokú školu 2.stupňa a pracujem ako asistentka učiteľa.Od roku 2006 pracujem na zastupovanie materskej dovolenky.Kolegyňa,ktorú zastupujem v novembri 2012 ukončila pracovný pomer a ja stále pokračujem v pracovnom pomere na zastupovanie tejto kolegyni s vedomím zamestnávateľa.Od kedy som nastúpila mi nebola ani raz predĺžená pracovná zmluva.Mám nárok na predĺženie prac.

Výživné

16. 03. 2013 - 20:53, od Judita5181

Dobrý večer, pán advokát, nikdy som si nemyslela, ze raz budem prispievať do Vašej poradne a žiadať radu... Žijem s priateľom v rodinnom dome, ktorý je po rodičoch mojím výlučným vlastníctvom. Priateľa po rozvode zaviazal súd na platenie alimentov na svojich synov vo výške 150 €, čo plnil bez problémov až do minulej jesene, kým neprišiel o zamestnanie. Momentálne dostáva len dávku v hmotnej núdzi vo výške 66 €. Požiadal súd o zníženie výživného, ale pri pojednávaní mu sudkyňa povedala, že pokiaľ nie je schopný platiť v pôvodnej výške, budú vymáhať výživné od jeho rodičov-dôchodcov.

Prístup policajta

15. 03. 2013 - 21:34, od eniXelka

Dobrý večer,
zaujíma ma ako riešiť nasledujúci problém.
Ráno som odhadzovala sneh z chodníka pred domom, kedže išlo o veľkú masu, časť snehu skončila na ceste - jednosmerka. Na náprotivnej strane som mala zaparkované auto.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama