reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

PZP

26. 03. 2013 - 09:25, od Timotej

Dobrý deň,
Dňa 4.6.2012 bola nahlásená škodová udalosť. Jednalo sa poškodenie čelného skla. Náhrada škody sa uplatnovala z PZP. Mne ako klientke poisťovne zaslala poisťovňa list bez dátumu niekedy v auguste o neplnení. Poškodený do dnešného dňa nedostal žiadne vysvetlenie.Zákon o PZP 381/2001 § 11 ods.5

Rodičovský príspevok a pestúnsky príspevok

25. 03. 2013 - 14:45, od mystik

Dobry den prajem. Manzelka ma zvereneho vnucika po nebohom nasom synovi do pestunskej opatery.na slovensku poberala nanho pestunsky prispevok,plus rodicovsky prispevok.ked sme to ohlasily na odbor soc,veci v nasom bydlisku ze ideme do anglicka tak jej pozastavili rodicovsky okolo:250 eur aj pestunsky prispevok okolo:130 eur,s odovodnenym ze tu dieta na slovensku nebude navstevovat deckeho doktora tak jej nepatry rod.prispevok,tak aj pestunsky prispevok.ZE-citujem:tam budete poberat viac.avsak manzelka nepobera tu v anglii nic.akurat ja pridavky plus tax credit spolu oklo 172-lib.mesacne.


reklama

Návrat po MD do práce, zamestnávateľ nereaguje

25. 03. 2013 - 09:39, od -tatiana

Dobrý deň, som na MD, dcéra zavŕši tri roky 27.4.2013. Keďže mi končí MD, 28. 2. 2013 som písala zamestnávateľovi doporučený list o zámere vrátiť sa späť do práce, no list sa mi vrátil, neprevzali ho. Počas trvania MD sa firma "presťahovala" do iného mesta, kde mali tiež pobočku, tu neostal nik. Aj do tejto pobočky som adresovala list o oznámení, že sa mi končí MD, odtiaľ sa mi nič nevrátilo, pravdepodobne to prevzali, ale zatiaľ nereagovali. Moje pracovné miesto pravdepodobne zaniklo, no zamestnávateľ mi nedal ani výpoveď, ani žiadne iné vyrozumenie.
Ako mám postupovať ďalej?

práca na dohodu

24. 03. 2013 - 21:01, od sestricka

Dobrý večer,chcela by som poprosiť o radu ohľadom práce na dohodu popri riadnom zamestnaní.Som povinná to oznámiť zamestnávateľovi?A vlastne aké povinnosti mám ako dohodár?Firma ktorá mi prácu ponúkla tvrdí že "oni"to nikde nanahlasujú a že tým pádom ani ja nemám žiadne povinnosti.No mne sa to nejako nezdá a už vôbec by som nechcela pre 50 euro mesačne v čistom prísť do nejakých problémov.Ďakujem za odpoveď.

Úhrada diaľníc a ŤZP

24. 03. 2013 - 10:47, od Peggynka

Od polovice decembra komunikujem s rôznymi inštitúciami ohľadom aplikácie Zákona o pozemných komunikáciách 135/1961 Z.z. §6 ods.6 písm.ch)v ktorom sa píše,že som oslobodená od úhrady diaľnic.Jedinou podmienkou je tam citovanie zákona 195/1998 Z.z. o podmienke poberania príspevku na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich s prevádzkou motorového vozidla (to spĺňam).Ministerstvo dopravy uvádza na svojej stránke toto Usmernenie:
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=97037

Nárok na odstupné

22. 03. 2013 - 12:39, od dasau

Dobrý deň. chcela by som sa spýtať , či mám nárok na odstupné. Terajší môj zamestnávateľ dáva do prenájmu celú prevádzku . Nový nájomca zamestnancov prijme do pracovného pomeru na dobu určitú, do konca roka 2013. keďže na tento čas berie aj prevádzku do prenájmu. Terajší zamestnávateľ nechce uznať právo na odstupné, pretože vraj zabezpečil novú prácu. Keď nebudem s tým súhlasiť a nepodpíšem výpoveď v ktorej bude uvedené, že sme sa dohodli bez nároku na odstupné, síce mi ponúkne akože náhradnú prácu, na výpovednú lehotu.



Dedičstvo

21. 03. 2013 - 20:24, od marlena

Dobry den,potrebovala by som pomoc suvisiaci s dedicstvom....trvaly pobyt mam na slovensku,ale pracujem v nemecku ,vnemecku som zdedila peniaze toby som chcela vediet ze na slovensku kolko percent dani musim platit z dedicstva...dakujem

Výživné od nezamestnaného

20. 03. 2013 - 13:40, od samamama

Dobry den p. advokát.
Mam skoro 2 rocneho syna. Jeho otec mu posiela mesacne vyzivne 80 eur, o vyske rozhodol sam. Rovnaku ciastku vyplaca aj na dalsie 2 deti, ktoru mu urcil sud. Je oficialne nezamestnany a vedeny na Urade prace. Za posledne 2 roky mesiac pracoval na bratovu zmluvu a inak robi vselijake mensie obchody, avsak na svojich kamaratov. Svoju zivnost pozastavil.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama