reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

rozvod

13. 03. 2014 - 09:12, od Sunny1702@azet.sk

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Chcela by som podat žiadosť o rozvod, z dôvodu , že nám to už pár rokov nefunguje, v našom manželstve sa necítim ako žena, skôr ako chlap, na manžela nie je spoľah ale to je na dlhé rozprávanie. Máme 7 ročneho syna, žijeme v zahraničí, so synom sa chcem v lete vrátiť na Slovensko. Rozvod budem podávať na SK, chcela by som sa opýtať, koľko výživneho mam uviesť v žiadosti, manžel má čistý prijem 2000 euro. Žijeme v spoločnej domácnosti, bude sa kôli tomu rozvod naťahovať? Alebo si mám zmeniť trvale bydlisko?
Ďakujem za pomoc


reklama

zrušenie užívacieho práva

12. 03. 2014 - 10:16, od Herminex

Prosím vás ako by som mala postupovať, ak chcem manželovi zrušiť užívacie právo v byte, ktorý je už t.č. prepísaný na syna. Nepodieľa s na platení ani bytu ani domácnosti, robí všade dlhy, neplatí, chodí po krčmách a uráža nás obmedzuje nám osobnú slobodu, nemám ani cez deň ani vnoci pokoj, prosím poraďte mi, ja som invalidná a ešte aj pracujem on mi nedá ani cent ešte odomňa vytiahne, Ďakujem za radu

BZM

11. 03. 2014 - 10:48, od ajka167

dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ako je to BZM ex manželov,do akej doby od podania žiadosti treba vyplatiť ex manželku.dakujem

Pracovná zmluva

11. 03. 2014 - 10:40, od mamuliak

Dobry den..Chcem vás poprosiť o radu..Momentálne som na materskej dovolenke,ale stále zamestnaná.Pokial viem,počas materskej ma nemôže zamestnávateľ prepustiť zo zamestnania..Chcem sa opytať,pokial by som zostala na platenej predlženej materskej,,platí to aj počas nej,ze ma nemôže prepustiť??Ďakujem

rodicovsky prispevok

10. 03. 2014 - 17:55, od Juliána81

Dobry den, tiez som na tom podobne s tym rodicovskym prispevkom :( Manzel pracuje v Rakusku, a preto mi na SK vraj nepatri RP . Ale v Rakusku zase mojmu manzelovi povedali, ze ho nebude poberat ani tam, pretoze tam nema trvaly pobyt ani manzel, ani ja a ani babatko:( takze na neho nemam narok ani tu a ani tam? Ved RP je pre rodicov babatka nie??!!! Som zufala a neviem co robit... Ist sa pobit na urad? :D



vyska poplatku za omeskanu splatku

06. 03. 2014 - 15:45, od Helena Muchova

Dobry den..potrebujem poradit.Dna17.6.2013 som obdrzala novy splatkovy kalendar na sumu 613.11€od consumer fin.holding s mes.splatkou pi 55,84€. V.juli som zaplatila 60€a potom pravidelne po 57€mesacne s vynimkou oktobra.od novembra platim pravidelne po 57€.Minuly tyzden mi vymahatelna spol.justicia..oznamila,ze mam dlh vo vyske460€ a to z dovodu omeskanej splatky.1.3.2014som zaplatila za ten omeskany mesiac. Bola mi spravne vycislena vyska za omeskanie?Mne sa zda;ze 200€za 1mes.v omesjanu je privela..
dakujem za vasu odpoved..

narok na odskodne

05. 03. 2014 - 16:38, od Martina Zjanová

Dobrý deň chcela by som sa Vás opýtat, či mam narok na nejaké odškodné od sociálnej poistovne, nakolko mi v roku 2013 v septembry priznali matersku dovolenku a 27.02.2014 mi zavolala pracovnička soc.poistovne, že zistili že nemam narok na matersku a musim vyplatit dlh vo vyske 1592,10eur. Nechapem ako je možne že až po takej dlhej dobe to zistili, nakolko hned po narodeni dcery 24,10,2013kedy sa narodila sme do 5dni odniesli na soc.poistovnu rodny list dcery...museli vydiet už vtedy že im nieco nesedi v papieroch...Zatial dakujem

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama