Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Chcela by som podat žiadosť o rozvod, z dôvodu , že nám to už pár rokov nefunguje, v našom manželstve sa necítim ako žena, skôr ako chlap, na manžela nie je spoľah ale to je na dlhé rozprávanie. Máme 7 ročneho syna, žijeme v zahraničí, so synom sa chcem v lete vrátiť na Slovensko. Rozvod budem podávať na SK, chcela by som sa opýtať, koľko výživneho mam uviesť v žiadosti, manžel má čistý prijem 2000 euro. Žijeme v spoločnej domácnosti, bude sa kôli tomu rozvod naťahovať? Alebo si mám zmeniť trvale bydlisko?
Ďakujem za pomoc