reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

pasivny prijem

23. 02. 2014 - 17:23, od Timotej

dobry den, chcem sa opytat , ci moze s.r.o. uzatvorit zmluvu o spolupraci s vysokoskolakom podla § 262 Obchodneho zak. Predmetom zmluvy je vykon telemarketingoveho pracovnika.

Bakalárska práca zo správneho práva

23. 02. 2014 - 10:14, od Michaela Lencsésová

Dobrý deň, Som študentkou právnickej fakulty 2. ročník. V tomto ročníku sme si vyberali témy na bakalársku prácu, a vzhľadom na spôsob akým sa vyberali témy mi zostala téma s názvom Analógia v správnom práve. Ja som sa na Vás chcela obrátiť s otázkou a prosbou či by ste mi tento pojem bližšie vysvetlili.
Vopred Ďakujem pekne.

čo mám robiť?

22. 02. 2014 - 18:50, od rabuko1975

Dobrý večer pán advokát. Potrebujem radu. Ohľadom osvojenia si dieťaťa. S bývalou priateľkou čakáme dieťa, je v treťom mesiaci a stále pije alkohol a veľa fajčí tak som sa s ňou rozišiel a teraz sa mi vyhráža že to dieťa nikdy neuvidím a že ho dá na adopciu. Jej Mama sa stará o jej ďalšie dve deti "má ich súdne v opatere" a nemôžem sa už na to divat ako tým alkoholom a cigaretami pomaly zabíja aj naše dieťa. Nijak jej v tom nemôžem zabranit, lebo ona sama nechce prestať piť a ani fajčiť. A verte mi že som to skúšal všelijako už som zúfalý preto prosím o radu.


reklama

cestovne nahrady

21. 02. 2014 - 20:45, od janajana

dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Moj partner pracoval v jednej slovenskej firme, no pracovali v zahranici. po case odstal vypoved, tu podpisal no zamestnavatel mu ju nedal. asi po mesuaci mu ju poslal postou spolu s potvrdenim o prijme a vyplatnymi paskami za posledne tri mesiace. Kedze mu vypoved poslal az po mesiaci, partner nemal ako nahlasit zmenu ZP, cim mu tam vznikol dlh. Taktiez mu zamestnavatel nevzplatil diety za posledne tri mesiace. Partner sa mu snazil dovolat a aj mu pisal oficialny list.

vypoved z organizacnych dovodov

21. 02. 2014 - 11:00, od Martina19821

Dobry den,

Mam firmu so 6 zamestnancami, ale firma uz dlhodobo nevykazuje ziadny zisk, preto som nutena firmu zrusit. Zamestnancov nemam dlhsie ako dva roky, preto by ma zaujimalo, akym sposobom im mozem dat vypoved.
Pochopila som to spravne, ze im mozem dat
a) vypoved z organizacnych dovodov a ak su u mna menej ako dva roky, neplatim im odstupne

Kúpa - predaj

20. 02. 2014 - 20:18, od ivanatomkova

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Kupovali sme NB. Ten pán nám ho predal bez pokladničného dokladu. Povedal nám že záruku nám na neho dáva 3 mesiace, a keby nám niečo nešlo, máme prísť a máme ho vrátiť. Nebol to úplne nový NB, bolo to kupované tzv. od ruky. Ale ten pán má firmy, je to podnikateľ a predával nám ho normálne v jeho predajni ktorú vlastní. NB nám išiel jeden deň, tak sme ho šli vrátiť ale začal nám rozprávať že tam je niečo vyliate a že to je naša chyba, takže peniaze nám nevráti. Vedeli sme že nič tam nemohlo byť vyliate ale keďže máme aj deti tak sme nad tým aj uvažovali.

Urážka na cti

20. 02. 2014 - 10:56, od Alena Hroncová

Pri incidente, pri ktorom naša suka napadla dvoch psov, ktorých ich majitelia držali na rukách mi títo dvaja mladí ľudia nadávali, ty jedna pi....a, ty jedna ku....a. Mám právo podať na nich sťažnosť, alebo žiadať odškodnenie, ak tam neboli svedkovia?



vada zistená po kúpe ojazdeného auta

19. 02. 2014 - 19:57, od luslus

Dobrý deň, týždeň po kúpe ojazdeného auta sme zistili, že auto je zospodu zhrdzavené a oprava bude finančne náročná. Pri kúpe som sa predávajúceho niekoľkokrát pýtala, či nie je niekde hrdzavé, zakaždým odpovedal, že nie. Predávajúcemu som volala a povedal mi, že on o ničom nevedel. Ako mám teraz postupovať? Mám nárok na to, že by mi opravu uhradil alebo vrátil časť peňazí? Ďakujem

Nájomná zmluva

19. 02. 2014 - 09:29, od Eviku222

Dobrý deň, moja mama dostala od užívateľa poľnohospodárskej pôdy nájomnú zmluvu na pozemky. Je tam uvedené : zmluva sa uzatvára na dobu 15 rokov od 2.11.2011 - 1.11.2026. Mama už raz túto zmluvu dostala k podpisu, len v tom čase im robila prieky a zmluvu nepodpísala. Užívateľ nerobí žiadne problémy, ešte jej aj bez nájomnej zmluvy posiela nájomné. Teraz sme ju prehovorili, aby zmluvu podpísala. Tak súhlasila. Oni jej poslali znova tú istú zmluvu. Môže to podpísať. Nechceme, aby boli medzi mamou a užívateľom žiadne rozpory.Veď užívateľ riadne plní všetky ustanovenia v zmluve.

zmena trvalého pobytu počas rozvodu

18. 02. 2014 - 13:53, od anna.m

Dobrý den, už som sa vás pýtala ohladom rozvod. Teraz potrebujem vedieť - budeme si s manželom meniť trvalé bydlisko. Najskor podám návrh,kde bude naše staré bydlisko. Nové si zmeníme po podaní návrhu ešte pred pojednávaním. Kde to treba nahlásiť. Na sude? Treba im doložiť kopiu občianskeho preukazu alebo znovu potvrdenie z mestskeho uradu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama