reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Môže mi manžel vziať deti?

05. 02. 2014 - 11:55, od Júlia Petríková

dobrý deň..chcela by som vás poprosiť o radu..Chcela by som sa rozviesť s manželom...žijeme spolu 12 rokova Bohužiaľ nám to nevyšlo...stále ma obmedzoval,bol arogantný,vyhadzoval ma z domu,začal mi vykrikovať,z akej rodiny pochádzam ( mama-alkoholička a otec-(podľa neho úbožiak)...vyhadzoval mi na oči,že z akej rodiny ma dostal a pod...vo vzťahu nebola žiadna láska,veľké hádkyktoré stále potreboval riešiť pred detmi,čo som ho na kolenách prosila,aby to nerobil....je upätý veľmi na svoju matku a pod...tak som si našla priateľa,lenže manžel sa to dozvedel skôr,ako som sa stihla rozviesť...mom

Dedičstvo manžela a BSM

03. 02. 2014 - 02:00, od iffca

Dobrý deň pán advokát. Dovoľujem si Vás požiadať o radu v tomto probléme: S mojim manželom žijeme spolu 17 rokov. Najskôr sme bývali spolu 6 rokov ako druh a družka, čo máme aj potvrdené na matrike, a 11 rokov sme manželia. Ešte pred uzavretím manželstva kúpili rodičia manželovi malú dvojgarzonku a u notára spísali aj darovaciu zmluvu. Pred kúpou tejto dvojgarzonky, keďže sme si plánovali založiť rodinu, som sa snažila presvedčiť manžela, aby sme radšej kúpili väčší byt s tým, že si ja zoberiem v banke pôžičku, alebo uver v takej výške, aby sa dorovnala suma potrebná na kúpu väčšieho bytu.

jazda pod vplyvom alkoholu

02. 02. 2014 - 14:49, od jakub123

dobrý deň.Chcem sa opýtať že môj známy dnes v noci jazdil pod vplyvom alkoholu a nafúkal viac ako jedno promile,čo viem že je už trestný čin.mal podmienku ktorá mu mala končiť teraz niekedy tento rok.do 13:00 bol na polícií a potom zavolal že ide znova do vezenia.chcel by som sa opýtať že koľko môže trvať trest,a že či sa to vlastne nedá niako vyriešiť napr. kaucia a koľko môže taká kaucia stáť.ďakujem


reklama

rozvod

29. 01. 2014 - 14:46, od matka85

Dobrý deň,rada by som sa opýtala.Priateľ sa cca pred 5rokmi rozviedol s manželkou,s ktorou sa sobášili na SR.Ona už dlhší čas žije s iným mužom v Rakúsku a nakoľko v období rozvodu bola po pôrode,priateľ súhlasil s rozvodom vo Viedni.Nedávno však pri bežnom vybavovaní na úradoch a matrike zistil,že ich rozvod nie je platný pre SR.A teda sú na Slovensku vedení stále ako manželia.Aby dal veci do poriadku potrebuje právoplatný rozsudok rozvodu,ktorý nemá a jeho exmanželka mu ho nie je ochotná poskytnúť.Ako prosím pokračovať?Zdá sa mi priam neuveriteľné,že rozvod nie je platný aj na území SR.Ďa

Vecné bremeno

28. 01. 2014 - 22:54, od Klaudia17

Pekne prosím o odpoveď:Naši predávajúci zriadili vecné bremeno-nazvime ich Kováč a Kováčová-predmetom zmluvy je zriadenie v.bremena na nehnuteľnosť nachádzajúca........na LVč..........a zriaduje vecné bremeno v prospech Kováča a Kováčovej,oprávnený z vecného bremena sú vlastníkmi KN-C parcela č.....o výmere ....vedená na LVč ......Na základe zmluvy sa zriaďuje právo prechodu autom aj peši cez parc.č.



narok na dochodok prvej kategorie

28. 01. 2014 - 17:08, od minarik miroslav

Dobry den,prosim o radu:K 31.3.1999 mi bol ukonceny pracovny pomer v Hutnom zavode,kde som bol zaradeny v prvej kategorii od 1.1.1984 do 31.12.1998.Vyucil som sa v profesii bansky zamocnik,kde som sa ucil od 1.9.1973 do 30.06.1976.K 31.12.1998 mam aj s vyucenymi rokmi odpracovane viac ako 19 rokov a menej ako 20 rokov prvej kategorii.Celkovo mam odpracovane 32 rokov.Prosim Vas viete mi poradit kedy mam narok na odchod do dochodku?

zavet

28. 01. 2014 - 12:16, od moly553

Dobry den, prosim mozete mi poradit,ked matka zomrela zanechala zavet, kde svoj majetok zanechava sestre a jednemu z vnucat, sme 4 surodenci a chcem sa spytat, ze ci ostatne vnucence,ked nas vynechala zo zavetu maju narok z dedictva. dakujem

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama