reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

rozvod s cudzincom

10. 02. 2014 - 21:45, od katka777

chcela by som sa poradit s pravnikom. Moj manzel je cudzinec, brali sme sa na Slovensku. Chceme sa rozviest. Nemame medzi sebou ziadne konflikty, jednoducho uz spolu nezijeme, a tak by sme si aj zelali bezproblemovy rozvod. On nezije na Slovensku, ale predpokladam, ze rychlejsie by to bolo keby bol v case rozvodu na Slovensku, teda aj preto by sme chceli aby nas rozviedli bez dlhych odkladov. Okrem toho mame male dieta, o ktore sa staram ja. Vedeli by ste mi poradit s mojim problemom? A este, manzel nehovori po slovensky. Vopred velmi pekne dakujem za radu, pan pravnik.


reklama

Otazka

10. 02. 2014 - 08:18, od janor123

Dobry den, buduci mesiac mam 18 rokov. Po rozvode som bol zvereny do starostlivosti otca, ktory avsak sa rozhodol ze ma chce poslat k mame byvat. Má na to právo bez sudneho rozhodnutia? Ako to je so starostlivosťou po 18 roku života?

Zrušenie styku otca s dieťaťom

09. 02. 2014 - 20:53, od M Mirka

Dobrý večer.

Som rozvedená 4,5 roka.som rodená Prešovčanka ale odsťahovala som sa do Košíc k snubencovy.
Bývali si chodí po dcéru 2x do mesiaca v párty víkend . Neplatí výživné a je tresne stíhaný plus má aj exekúciu lebo za minuly rok má dlh na výživnom 375 EUR .



Súdna liečba

05. 02. 2014 - 23:40, od kvetinka_k

Dobrý deň,
mám otázku. Priateľ má súdom určenú liečbu u psychiatričky už 5 rokov a stále mu ju nejako nechce ukončiť aj napriek tomu že všetko je v poriadku už 4 roky.. Svojej doktorke nedôveruje, chcel by inú ale nevieme či a ako sa dá prestúpiť k inej, keď mu ju pridelili na súde. Treba na to nejakú žiadosť podať rovno na súd? Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem

Spolocny dvor so susedom,ktory to nechce predat

05. 02. 2014 - 19:52, od slavo555

Dobry den,chcem sa spytat my ako deti sme zdedily jeden stary dom so zahradou po otcovy.Je ale problem,lebo ten stary dom zo zahradou je v spolocnom dvore zo susedmi,ktory maju tiez oproti stary dom a zahradou.Je tam viac vlastnikov asi 6.My deti traja,plus nejake percenta maju na tom starom dome zo zahradou aj nejaky 2 bratranci a 1 osoba zo vzdialenejsej rodiny,Problem ale je ,ze mam pocit,apson z posledneho vyjadrenia nasho suseda oproti,ze to nechce predat.Inofrmovali sme sa,ze my to tazko predame samsostatne ,ked to je v splocnom dvore s niekym,tak sme sa rozhodli ze oslovime suseda op

Ukončenie pracovného pomeru z dôvodu nadbytočnosti

05. 02. 2014 - 14:12, od anca123

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie sa, že či je moja výpoveď z pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1. písm.b)ZP z dôvodu nadbytočnosti v poriadku. 2.1.2014 som po ukončení PN nastúpila do práce a hneď v ten deň mi organizácia dáva výpoveď z pracovného pomeru, ktorý bol založený. písomnou pracovnou zmluvou zo dňa 7.11.1996,(ja mám pracovnú zmluvu uzatvorenú v tejto organizácii od 7.2.1996 do 6.11.1996 na dobu určitú a potom mi pokračuje od 7.11.1996 na dobu neurčitú ).

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama