Odpalované buchtičky s vanilkovým krémom

Popis

Odpalované buchtičky s vanilkovým krémom, ovocím a čokoládou. Recept ešte od starých mám kde do cesta sa používala masť. Dnes sme tak nejak zvyknuté do všetkého dávať maslo ale aj tak sa dá. Cesto si môžeme pripraviť podľa seba a ostatné tak trochu na inšpiráciu, že aj takto sa to dá servírovať. Nemusia vždy byť len venčeky Chichocem sa.

Odpalované buchtičky s vanilkovým krémom - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

cesto
3decilitrevoda
150gramovmasť
150gramovhladká múka extra špeciál,. štipka soli
4kusyvajicka
plnka
1⁄2litermlieko
2kusyzlaty klas
2kusyžĺtka
1kusvanilkový struk
80gramovtrstinový cukor
125gramovmaslo
100gramovčokoláda
50millilitrovsmotany na šľahanie
ovocie podľa chuti, šľahačka

Inštrukcie

Cesto : Vodu s masťou a soľou privedieme do varu odstavíme z ohňa., prisypeme múku a rýchlo vymiešame, vrátime na oheň a za stáleho miešania varíme kým sa cesto nezačne odliepať od nádoby. Odstavíme necvháme trochu vychladúť - občas premiešame. Do vychladnutého cesta vmiešame postupne vajíčka ( dobre je ich mať izbovej teploty). Cesto vyšľaháme aby dobo pekne lesklé. Na plech s pečiam papierom robíme lyžičkou malé kôpky ( asi ako väčší vlašký orech). Rúru si vyhrejeme na 200 st. dáme do nej plech a pečieme 10 min. potom teplotu znížime na 160 st, a dopekáme asi 10 min. (rúru neotvárame). Teplotu prispôsobíme svoje rúre na začiatku musí byť veľmi dobre vyhriata a potom znižovať. Po upečení vyberieme a necháme vychlkadnúť - tieto buchtičky neprekrajujem plním sáčkom a s tzenkým nádstavcom. 

Plnka : V troche mlieka si vymiešame zlatý klas a žĺtky. Vanilkový lusk rozrežeme a vyberieme jadierka, zvyšné mlieko, cukor, vanilku ( hodíme do nej aj lusk ) privedieme do varu a za stáleho miešania vlejeme zlatý klas. Necháme chvíľku prevrieť, odstavíme. Do horúceho pridáme maslo a opatrne vymiešame. Necháme vychladnúpť za občasného premiešania. Ja kastrólik prikrývam vlhkou utrierkou aby sa nespravila na hmote kôrka. Po vychladnutí prešľaháme.

Odpalované buchtičk naplním krémom tak, že do nich vstreknem plnku pomocou vrecúška. Do misky dáme 5-6 kúskou, polejeme rozpustenou čokoládou so smotanou, obložíme ovocím a trochou šľahačky....

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Komentáre

Hneď by som si dala, vyzerajú úžasne Hambím sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok