Domáci "toast" na sladko

Popis

Toto cesto môžete mať pripravené v mrazníku a keď sa ohlási návšteva len vybrať, naplniť a sladkosť ku kávičke pripravená Úsmev

Domáci "toast" na sladko - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
40 minút
Čas varenia / pečenia
18 minút
Celkový čas
58 minút

Ingrediencie

2kusyvajicka
2decilitremed
125gramovmaslo
160gramovhladká múka
1polievková lyžicaKakao
1kusprášok do pečiva, štipka soli
krem
180gramovphiladeplhia syr (riccota, lučina)
200millilitrovsmotana na šľahanie 33 %
2kusyvanilkové cukry
1kuscitrón - kôra
100gramovčokoláda a ovocie na zdobenie

Inštrukcie

Maslo izbovej teploty vyšľaháme a tekutým medom, pridáme žĺtka, z bielkov si vyšľaháme so štipkou soli tuhý sneh. Múku  s kakaom a práškom do pečiva. Do medovej hmoty zamiešame zľahka sneh a potom postupne preosievame do misky múkovú hmotu a zapracovávame kým nezískame hladkú hmotu. Ak sa bude zdať cesto redšie, pridáme trochu múky (záleží na veľkosti vajíčka a hustote medu). Cesto vylejeme na plech vystatý papierom na pečenie (40x30 cm) a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 st. Pečieme 10 min., potom zvýšime teplotu na 200 st. a dopečieme 5 - 7 min. Necháme vychladnúť,. narájame na štvorce 10 x 10 cm, ktoré prekrojíme na trojuholníky ( dostaneme 24 ks ).

Krém - smotanový syr, ja som použila philadeplhiu zľahka zamiešame do vyšľahanej smotany s vanilkovým cukrom a pridáme nastrúphanú citrónovú kôru. Cukrárenskym vrecúškom nanesiele krém na polovicu "toastu", prikrijeme druhou polovicou. Čokoládu si rozpustíme dáme do sáčku a postriekame s ňou "toasty". Na záver ozdobíme trochou krému a ovocím.

Poznámky

Vychladnuté nakrájané cesto si môžeme prekladať fóliou a dať zamraziť....potom už len kedykoľvek vybrať a naplniť Chichocem sa. Rýchla pomoc pri neohlásenej návšteve. Plnku si mô´žeme pripraviť aj pudingovú alebo len šľahačku a ovocie.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok