Trubičky s vanilkovým krémom ♥

Popis

Úplne ľahučké ako obláčik a tak dobré, že sa po nich zaprášilo...

Trubičky s vanilkovým krémom ♥ - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
45 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
1 hod, 5 minút

Ingrediencie

500gramovlístkového cesta
1kusvajce
krém:
700millilitrovmlieka
250millilitrovsmotany na šľahanie
2kusyvanilkového pudingu
4polievkové lyžicekryštálového cukru
100gramovpráškového cukru
1kusvanilkového cukru
200gramovčerstvého krémového neochuteného syra - mô že byť aj mascarpone alebo Lučina

Inštrukcie

Na začiatok pripomeniem, že kto nemá doma trubičky na šamrole, môže si ich vyrobiť z roliek z alobalu alebo potravinárskej fólie, ktoré nareže a obalí do alobalu.

Lístkové cesto na jemne pomúčenej doske rozvaľkáme natenko a nakrájame na cca 2 cm pásy. Tie omotáme okolo trubičiek na šamrole alebo podomácky vyrobených /práve z tých sú robené koláčiky na fotke/ a potrieme vajíčkom, ktoré sme rozmiešali s troškou vody. pečieme na 220°C do zlata, cca 20-25 minút. Necháme vychladnúť a potom cesto stiahneme z trubičiek a naplníme pomocou cukrárskeho vrecúška krémom.

Krém si pripravíme vopred: Mlieko, kryštálový cukor a oba pudingy spolu uvaríme a za častého premiešania necháme vychladnúť. Smotanu vyšľaháme dotuha. Syr vyšľaháme s práškovým cukrom a prišľaháme vychladnutý puding. Nakoniec zľahka vmiešame šľahačku.

Naplnené trubičky necháme niekoľko hodín v chlade a potom posypeme práškovým cukrom... môžeme podávať.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.5
Priemer: 3.5 (2 hlasy)

Komentáre

Hneď by som si dala, vyzerajú úžasne. Na trubičky som si ešte netrúfla.

Veru ani ja by som ich neodmietla, len sa mi ich teraz nechce robiť Smútoka pritom to je brnkačka... a to ešte aj malá vyčítavo na nás skríkla: "Už nie sú?"Prekvapenie, rozchytali sa rýchlosťou blesku Chichocem sa.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok