Rozprávkové šaty na hrade v Trenčíne

Pridal/a dasa_ dňa 04. 01. 2023 - 11:35

Patríte k milovníkom klasických československých rozprávok s nádhernými princeznovskými róbami? Isto nie som sama, kto si každý rok na Vianoce pozrie nejaké. A vždy s napätím očakávame, či ten princ naozaj nájde svoju Popolušku, alebo Princeznú so zlatou hviezdou na čele. Alebo ako dopadne cisárov pekárÚsmev

Preto keď som sa dočítala, že na hrade Trenčín je výstava rozprávkových kostýmov, plán bol jasný. Ideme. Naviac, treba aj kúsok šliapať do kopca a tak bude príjemné a krásne spojené s užitočným.

Na výstave bolo veľa rodín. Myslela som si, že tieto kostýmy si užijú hlavne maminky a babky. Ale kdeže, malé dievčatá to zobrali po svojom - veľa prišlo pripravených, s korunkami na hlavách, dokonca aj v šatách, ktoré konkurovali princeznovským. Veľmi milé.

A už len drobná poznámka, na absolvovanie výstavy musíte kúpiť vstupenky na Malý okruh a výstava je na 3. poschodí  objektu Kasáreň. Na nižších poschodiach je expozícia o dejinách hradu a Matúša Čáka Trenčianskeho, ale o ňom inokedy.

A teraz už len pár obrázkov. Spoznáte, z akých rozprávok sú nasledujúce kostýmy? A len na okraj, kostýmov je tam viac, ako na mojich fotkách  Úsmev

Kostým Popelka Koatým princezná Arabela Koatým Xénia Myší kožíšek Kazisvět Pekařuv císař Princ a Večernice Princezná se zlatou hvězdou na čele Saxana

Šílene smutná princezná

Hrad Trenčín

Trenčiansky hrad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na záver len pripomínam, nezabudni po krásnom zážitku zájsť v meste niekam na kávu a výborný koláčik. Možností je veru veľa.


Dzeny, St, 04. 01. 2023 - 11:58

Aj ja sa chystám! Vyzerá to perfektne:) Skúšam priradiť šaty rozprávke:)) Istá som si iba tými poslednými, lebo som to videla v správach, tie by mali byť z rozprávky Šíleně smutná princezna. Tie prvé sú asi z Popolušky a siedme z Arabely, asi:) Jooj, teším sa na to ako malé decko na Vianoce:))

balalajka, St, 04. 01. 2023 - 13:50

Štvrté neviem a tie jedny pánske asi z Dívky na koštěti - som si nie istá.

Jáááj v Trenčíne máme všetko. A ja som tam ešte nebola. Hambím sa Musím sa polepšiť. A ďakujem za zreklamovanie Trenčína SrdceSrdceSrdce.

Jaaaaa už tu stretla aj @sadlonka s rodinou pred Novým rokom ako si to špacíruje na hrad. Chichocem sa

dasa_, St, 04. 01. 2023 - 14:05

V poradí: Popelka, Arabela, Xénia, Jasněnka, Princezná so zlatou hviezdou na čele, Kazisvet, z Boží vúle král, Pekařúv cisár, Večernice, Princezná se zlatou hvězdou, Saxana, Šílene smutná princezná.

 

balalajka, St, 04. 01. 2023 - 14:18

Aaaaaa Jasněnku som nevedela - to ani moc nepoznám zas rozprávku. A Xéniu som netrafila - myslela som, že sú to z Pekarovho císara tie, kde grófka Stradova spí na nebesích Chichocem sa

Dzeny, St, 04. 01. 2023 - 16:06

Tak som trafila len 2 z 3:)) Pôjdem si oprášiť znalosti:)

dasa_, St, 04. 01. 2023 - 16:19

Jasná diagnóza: Málo rozprávok cez Vianoce ÚsmevÚsmev Ešte sa dá niečo dobehnúť.

Alena7, St, 04. 01. 2023 - 20:46

Už som to postrehla, malo by to byť do konca januára. A Kazisvet bol jasný Veľký úsmev