Trenčiansky kraj

Neskorý obed na vrchu Butkov

Ak cestujete po diaľnici medzi Trenčínom a Žilinou, pravdepodobne ste si už všimli niekde v polovici cesty kríž, ktorý je postavený na vysokej skale. Skala je v podstate lom, dnes sa už ťaží tuším na inom mieste. Hlavne v noci je kríž viditeľný veľmi dobre, je osvetlený.

Raňajky v tráve

Kamila ma svojími jarnými kilometrami celkom nakopla. Priznám sa, hoci máme kopcov okolo nás habadej, ja len tak po rovine.

No ale z času na čas sa vyhecujem. A dám aj miernejší kopec. Keď sme naposledy na Veľký piatok zavítali na našu vynovenú Kalváriu, zistili sme, že je na samom vrchu je aj kopec miesta na sedenie. Vtedy bol nával a tak sme si sadli len na kamenný múrik.

Najdlhšie slúžiaci vojak v histórii

Neviem, ako vy, ale mňa dosť prekvapí, keď sa dozviem o osobnosti z blízkeho okolia, ktorá je zaujímavá nielen pre blízke okolie, ale zanechala stopu v celosvetových dejinách. Buď som v škole nedávala pozor, alebo sme vtedy o tom nevedeli.

Keď sme pred časom boli na výlete v Budapešti, sprievodkyňa nás cestou upozornila na to, že neďaleko nás sa nachádza rodisko najdlhšie slúžiaceho cisárskeho vojaka v histórii. Volal sa Ladislav Gabriš-Škultéty a v službách armády bol dlhých 81 rokov. Prežil 4 cisárov, zúčastnil sa viac ako 20 veľkých bojov. Ako 70 ročného si ho všimol cisár František a chcel ho povýšiť do dôstojníckej  hodnosti. On to odmietol, že on radšej bude ďalej zástavníkom. A že peniaze, ktoré mu chcú dať, nech pošlú do jeho rodnej obce, do Mojtína. Aby za ne postavili školu a kostol. Aby deti nezostali negramotné. Tak ako on, keď išiel ako 12 ročný do sveta.

Vybrala som sa na grécky ostrov a skončila na Skalke pri Trenčíne

alebo od muzikálu do kláštora či od Bratislavského hradu  po Trenčiansky ... Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Dáša náplánovala a zorganizovala úžasný výlet, zhliadnutie muzikálu Mama Mia v slovenskom prevedení na Novej scéne v Bratislave.

Však kým som si ujasnila, ktoré že to divadlo vlastne je ...., skoro som predstavenie nestihla. Hambím sa A to som bola v Blave, už cez pol dňa.  Ale došla som do divadla skôr, ako výprava s dymiacim vagónom ... Váľam sa od smiechu po podlahe

Závada - rozhľadňa

 Pán Boh zaplať za každý pekný deň.
Mali by sme byť vďační. Po tom arkticky mrazivom a ufučanom týždni ako balzam na dušu som počúvala predpoveď NULA. Ach, ako rajsky to znie.
 
"Plánuješ lyže?" pípa mi Messenger.

Ako sme na Trenčianskom hrade strašili ...

Po roku sme sa s Luciou, šéfredaktorkou časopisu Torty od mamy vybrali opäť a znova, na cukrársku výstavu do Trenčína. Piatok bol na výstavisku voľnejší, napriek tomu, či práve preto, sme už k  večeru bezradne prešľapovali  na boľavých nohách .... Tesne pred záverečnou k nám dorazili dve pozvánky, na voľajakú párty pre vystavovateľov na Trenčianskom hrade.

Cez 3/4 Slovenska do Bojníc

Už hodnú chvíľu sme s kolegyňou z časopisu Torty od mamy riešili, ako dopravíme na májovú výstavu do Trenčína kvantum časopisov. Náš problém vyriešila najstaršia dcéra vetou "Chcem ísť na výlet do Bojníc" Na rovinu s drahým sa už miestami cítime staro, na to aby sme s našim najmladším "jedináčikom" dali druhé kolečko hradov a zámkov, abo aspoň vytiahli počas víkendu päty z domu.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok