Taliansko

Kudy kam, keď ste tam

Pár návrhov sme si prečítali v sprievodcovi, pár nám poskytol internet. Keď sme mali mesto schodené všetkými smermi nielen tam, ale aj späť, zažiadalo sa túlavým topánkam trochu zmeny. A keďže muž plánoval s Michaelom dlhý výlet bikom do Grada, rozhodol sa, že si cestu otestuje najprv spoza volantu. V podstate ho chápem.

Friuli Venezia Giulia

Tentokrát nebolo času na zháňanie vstupných informácii a z toho plynúce približné plánovanie ´čo, kde, kedy, akoˇ. Tentokrát sme sa rozhodli bleskovo. Veď zbierku sprievodcov Talianskom už akú-takú doma vlastníme.
Stačí zvoliť jedného vhodného kandidáta a listovať ním i cestou po diaľnici. Šak koľko času som ja investovala do čítania a ako sa zapotila pri parádnom plánovaní trasy Amerika/Kanada a nakoniec prd makový z toho bol.

Zámok Miramare - čarovné miesto na severnom pobreží Jadranského mora

Castello di Miramare Počas našej dovolenky v Slovinsku, v Pirani, sme boli nakuknúť aj v susednom Taliansku. Neďaleko slovinsko-talianskych hraníc, len kúsok od Terstu, priamo pri mori sa nachádza malebný Zámok Miramare (Castello di Miramare).

Benátky za jeden deň

...alebo Benátky a gondoly, gondoly a Benátky...
Počas našej dovolenky v Slovinsku, v malebnom mestečku Piraň, sme boli nakuknúť aj do Benátok.

 

Prázdniny v Ríme

Dnes chcem písať len a len o Ríme. O tom, čo mi dal, čo mi vzal, o tom ako ho mám rada. Nemilujem ho – lebo tento cit si nechávam len na dve mestá. Na moje rodné a na jedno miesto v Rakúsku v okolí Salzburgu.

Rím ľúbim. A vidím to tak, že sa doň budem vracať zas a zas, kým budem živá.

Možno aj pre tie drobné vhodené do fontány di Trevi pred asi miliónom rokov.

Rimini

 Hoci sme trasu na spojnici Mníchov-Taliansko prebrázdili nespočetne veľakrát, nepamätám si, že by sme ju niekedy takto bezproblémovo preleteli. Hlavne teda keď začínajú dvojtýždňové prázdniny a polovica dovolenkovaniachtivého Bavorska je na cestách spolu s nami.

Tip na dovolenku

V Bavorsku sú dva týždne prázdnin - Turíce - posledné pred dlhými letnými, a tak muž pred rokom navrhol, aby sme sa vybrali na pár prieskumných dní do západnej časti Južného Tirolska, ktorú som dovtedy ja nemala možnosť spoznať. Do Vinschgau.
Slovo dalo slovo a my smevydali na cesty. Zvolili sme však inú prístupovú trasu. Teda inú od Garmischu. Bez diaľníc, ale i tak vcelku rýchlu.

Červená, všade samá červená alebo cavallino rampante

Toto bude o výlete, na ktorý sa nevyberiete len tak v sobotu poobede, toto treba trochu plánovať. Vzdialenosť je trochu väčšia. Ak však máte v rodine milovníkov rýchlych áut, určite sa veľmi potešia. Píšem v predvianočnom čase, tak možno pre niekoho aj nápad na darček.

Roky moji chlapi nosili z dovolenky v Taliansku červené modely áut. Ani som si neuvedomila, že vlastne tieto modely nie sú na hranie, sú vystavené na poličke dostatočne vysoko, aby sa k nim nedostala žiadna návšteva Veľký úsmevVeľký úsmev. Hlavne tá detská.

Okolo delfína rovno, pri praclíku doprava

Niekedy mám pocit, že na masovú dovolenku v Bibione sú len dva názory. Buď "absolútne áno" alebo v "žiadnom prípade".

Vrátili sme sa práve z desiateho pobytu za posledných 15 rokov a tak tuším môžem povedať, že my patríme k tej druhej skupine. Je to taká naša letná klasika. Kým sa chodilo s malými deťmi, oceňovali sme, že je na ne na pláži naozaj myslené. Naviac, tá hromada piesku všade okolo, proste raj.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok