Tekvicový chlieb

Pridal/a M.á.r.i.a

Do chlebového cesta sa dajú pridať rôzne suroviny, seimačka, vločky a pod., často roím zemiakové cesto a teraz keď ešte stále je tekvíc dosť pridala som tekvcu.

 

Tekvicový chlieb - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
2 hod
Čas varenia / pečenia
45 minút
Celkový čas
2 hod, 45 minút

Ingrediencie

1balíksušené droždie
1čajová lyžičkacukor
1decilitervlažná voda
500gramovhladká múka T 650
400gramovtekvica (surová)
2polievkové lyžiceocot
1čajová lyžičkasoľ
1decilitervlažná voda
2polievkové lyžiceolej

Inštrukcie

Tekvicu - použila som maslovú ale môže byť aká koľvek, očistiť, nakrájať na hrubšie pásiky a dať nad paru variť do zmäknutia - po vychladnutí ju stačí popučiť. Z vody, droždia a cukru si necháme vykysnúť kvások. Preosejeme múku, pridáme kvások, ocot, tekvicu a zamiesime cesto s postupným pridávaním ďalšej vlažnej vody. Tekvica je vodnatá tak je treba to množstvo prispôsobiť tak aby nám vzniklo vláčne cesto, nie moc tuhé cesto. Necháme kysnúť 30 min., potom naň nalejeme 1 pl oleja a rukou ho poprekladáme aby sa olej zapracoval. Necháme opäť 30 min. podkysnúť a zopakujem prekladanie s ďalšou lyžicou oleja a teraz pridáme aj soľ, posypeme trochou múky a necháme 30 min. kysnúť. Cesto si dáme na pomúčenú dosku, rukami trochu roztiahneme do obdĺžnika a a po dĺžke prehneme 2x. Upravíme na peceň chleba, dáme spojom na dol na plech s papierom. Necháme kysnúť kým sa m zohreje rúra. Rúru vyhrejeme na 220 st., na spodok dáme nádobu s vodou aby sa nám rúra zaparila. Na chlebe urobíme zárezy, potrieme vodou a dáme piecť, po 15 min. vyberieme nádobu s vodou a chleba môžeme opäť potrieť vodou. Znížime teplotu na 180 st. a pečieme ešte 25-30 min. Chleba musí po správnom upečení pekne dunieť, keď po ňom od spodu oklepeme.

Postup: 

Tekvicový chlieb - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok