Tekvicové žemličky

Pridal/a M.á.r.i.a

Na jesennú nôtu, malá inšpirácia ak budete chystať Halloween párty ale chuté sú aj na raňajky, desiatu...

Tekvicové žemličky - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
2 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
2 hod, 50 minút

Ingrediencie

400gramovhladká múka
150gramovtekvicové pyré
50gramovmaslo
1kusvajce
130mililitrovmlieko
20gramovdroždie
40gramovcukor krupica
1štipkasoľ
10kusyorech

Inštrukcie

Najprv si pripravím pyré, tekvicu (použila som maslovú, môže byť aj hokaido alebo na pečenie) nakrájam na kúsky dám nad paru variť do mäkka. Potom ju tyčovým mixérom rozmixujeme na pyré a necháme vychladnúť.

V troche vlažného mlieka rozdrobím droždie, pridám trochu cukru a nechám vzísť kvások. Múku si preosejem, pridám vajce, kvások, soľ a postupne zapracujem aj rozpustené maslo, zvyšok mlieka a tekvicové pyré.

Vypracujem hladké a pružné cesto, ktoré nechám kysnúť 1,5 hod.. Vykysnuté cesto premiesim a rozdelím na 10 častí (asi 75 gramové), vytvarujem žemličky. Ukladám ich na plech s papierom.

Ostrým nožom alebo nožničkami nastrihám po obvode, prikryjem a nechám ešte podkysnúť 20+-30 min., potom do stredu   zapichnem kúsok orecha (môže byť aj kúsok celej škorice), kto chce môže potrieť vajíčkom a dáme piecť do vyhriatej rúry na 190 ° približne na 20 min.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok