PatyPatrice
Zdravý koláč bez múky, urobený z červenej repy.
Ingrediencie
| 250 | gramov | cvikla |
| 200 | gramov | čokoláda 70% |
| 4 | polievkové lyžice | káva |
| 85 | gramov | kokosový olej |
| 5 | kusov | vajce |
| 5 | polievkové lyžice | kakao |
| 1 | balík | prášok do pečiva |
| 100 | gramov | hnedý cukor |
| štipka | soľ |
Postup
Uvaríme si cviklu a rozmixujeme ju.
Roztopíme si čokoládu na kokosovom oleji.
Medzičasom uvaríme kávu a pridáme do rozpustenej čokolády.
Oddelíme žĺtky od bielok.
Čokoládu necháme minútku vychladnúť a veľmi pomaly žĺtka zašľahávame do čokolády.
Primiešame cviklu, kakao a prášok do pečiva.
Vyšľaháme sneh z bielkov, dáme štipku soli a postupne primiešavame cukor, prilejeme do kakaovej hmoty a vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie.
Dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov Celzia približne 40 až 45 minút.
Prajem dobrú chuť!
áno správne :-D do žĺtok čokoládu :-D
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Do čokolády zašľaháme čokoládu - nie náhodou žĺtka ...
alebo do žĺtok čokoládu ?